Sürtünmeyle Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Sürtünmeyle Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52053
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Cinsel birleşme yaşamadan cinsellik yaşayanların en çok merak ettiği konulardan biri olarak karşımıza çıkan sürtünmeyle zevk suyu hamile bırakır mı? sorusu hakkında sizlere birtakım bilgiler vermeye çalışacağız ve en çok merak edilen bu konuya birtakım açıklıklar getireceğiz.

  Sürtünmeyle Gelen Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

  Hamilelik spermlerin yumurta kanalından yumurta hücresine ulaşarak yumurta hücresini döllemesi ile meydana gelen bir süreç olarak karşımıza çıkar. Böyle bir durumun zevk suyu ile gerçekleşmesi genel olarak bakıldığında oldukça zordur. Yani zevk suyu ile hamileliğin meydana gelmesi oldukça düşük bir ihtimal olarak görülür. Ancak çok düşük bir ihtimal olsa da hamilelik riskinin olmadığını söylemek yanlış olur. Bu nedenle çiftler böyle bir cinsel girişim sırasında dikkatli olmalı ve özellikle vajina içerisine zevk suyunun girmesine izin vermemelidir.

  Diğer yandan bu konuda şüphe duyan kadınların adet döngüsünü takip etmesi ve gecikme durumunda gebelik testi yapması uygun olacaktır. Bunun yanında sürtünme ile cinsel ilişki sonrası her ihtimale karşı ertesi gün hapı almak ortaya çıkacak bir hamileliği önlemek için yeterli olacaktır. Ertesi gün hapı olarak ella kullanılabilir. Ella ertesi gün hapı cinsel ilişkiden en geç 72 saat sonraya kadar kullanılması gereken bir korunma yöntemi olarak karşımıza çıkar. Aksi taktirde bir gebelik meydana gelmiş ise ge kalınmış olabilir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.