Prezervatif Yırtıldı Hamile Kalınır Mı?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Prezervatif Yırtıldı Hamile Kalınır Mı?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #51976
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Cinsel ilişkilerde özellikle kalitesiz prezervatif kullanıldığı durumlarda sık yaşanan sorunlardan biri olarak karşımıza çıkan prezervatif yırtılmaları, ilişkilerde riskli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Prezervatifin yırtılması ve bunun anlaşılamaması boşalma esnasında erkek spermlerinin kadının vajinası içerisinde kalmasına neden olur. Bu nedenle prezervatif yırtıldı hamile kalınır mı? Sorusunun cevabı genel olarak evet şeklinde karşımıza çıkar. Cinsel ilişkilerde hamilelikten korunmak için kullanılan yöntem yanlış prezervatif seçimi ile istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

  Prezervatif Yırtılması Sonucu Hamile Kalmak

  Eğer cinsel ilişkide prezervatif yırtılmışsa ve bundan çiftlerin haberi yoksa erkeğin vajina içerisinde boşalması ile hiç de istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Prezervatif yırtılması sonucu böyle bir durumda kalmak hamilelik riskini önemli oranda artırır. Spermler yoğun bir şekilde vajina içine akmıştır ve yumurta kanalından geçerek yumurta hücresine ulaşması hamile kalınmasına neden olabilir.

  Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken kadının ella ertesi gün hapı almasıdır. İlişkiden hemen sonra alınması etkili olacaktır. Ancak yaşanan cinsel ilişkiden belirli bir süre alınması gebelik riskini artırabilir. Bu nedenle zaman kaybetmeden ella kullanmakta fayda vardır. Bunun yanında regl dönemi takip edilmeli ve en fazla 7 gün gecikme yaşanması halinde durumdan tam olarak emin olmak için bir gebelik testi yapılmalıdır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.