Prezervatif Hamilelikten Ne Kadar Korur?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Prezervatif Hamilelikten Ne Kadar Korur?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 hafta 3 gün önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52288
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Prezervatifin hamilelikten ne kadar koruduğu aslında tüm çiftler tarafından merak edilen bir durumdur. Her ne kadar prezervatifin korunma yöntemleri arasında en etkili yollardan biri olduğu söylense de yine de çiftlerin aklında bazı soru işaretleri de oluşmuyor değil. Bu nedenle sizlere prezervatifin hamileliği önleme konusunda ne kadar etkili olduğunu açıklamak istedik. Şimdi, prezervatif hamilelikten ne kadar korur? detaylı bir şekilde inceleyelim.

  Prezervatif Gebelikten Korur Mu?

  Yıllardır hamilelikten korunma amacı ile kullanılan prezervatifler, doğru bir şekilde ve etkili bir marka kullanıldığında hamileliğe karşı koruma konusunda önemli işler çıkarır. Erkek genital oranı üzerine giydirilen prezervatifler, boşalma sırasında spermlerin vajina içerisine girmesini engeller ve bu şekilde hamileliğin önüne geçer. Peki, prezervatifler hamileliği önleme konusunda ne kadar güvenli?

  Prezervatif belirtilen şekilde doğru kullanıldığında hamileliği yüzde 85 oranında önleyen gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Hem kadın hem de erkekler için prezervatif çeşitleri vardır. Bu nedenle çiftler arasında kadın ya da erkekten birinin kullanması mümkündür. Bunların yanı sıra prezervatif ile gebelikten korunmak için doğru prezervatifi seçmek de aynı şekilde önemlidir. Çünkü ilişki sırasında yırtılan ya da farklı bir şekilde parçalanan prezervatifler, spermlerin vajina içerisinde yumurta kanalına ulaşarak gebeliğin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kaliteli bir marka seçmek ve cinsel ilişki sırasında riske girmemek önemlidir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.