Labioplasti Nedir, Nasıl Yapılır?

Anasayfa Forum Güzellik Estetik Labioplasti Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52168
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Labioplasti kadınlarda sıkça uygulanan genital operasyonlarından biri olarak karşımıza çıkar. Genelde vajina girişinde iç dudak ve dış dudaklarda yapılan bir estetik operasyondur. Dış dudakların normalden daha büyük ya da sarkık olduğu durumların düzeltilmesi işlemine labioplasti denir. Labioplasti nedir? sorusunu cevapladıktan sonra operasyonlar ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye çalışalım.

  Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yaklaşık olarak yarım saat kadar süren bir ameliyat olan labioplasti, çoğu zaman lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak hasta isterse genel anestezi de yapılabilir. Hastaların adet bitimleri göz önünde bulundurularak ameliyat tarihi belirlenir ve ameliyatın hemen ardından hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Ameliyat sonrası yaklaşık 1 ay kadar cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Ayrıca ameliyat sonrası ilk 2 gün duş yapılmaz ve ortalama 10 gün kadar ayakta duş yapılır.

  Evli ya da bekar labioplasti herkeste rahatlıkla yapılabilen operasyonlardan biridir. Çünkü labioplasti ameliyatında kızlık zarına hiçbir şekilde zarar verilmez ve sorunsuz bir şekilde operasyon gerçekleştirilir. Diğer yandan labioplasti ameliyatı olan bir kadın, daha sonra kolayca normal doğum yapabilir. Bu operasyon kesinlikle normal doğum yapmaya engel değildir.

  Labioplasti ameliyatı ile karşımıza çıkan önemli bir avantaj cinsel hazzın bu operasyon ile artış göstermesidir. Çünkü klitoris bölgesindeki doku katlantıları labioplasti ameliyatı ile alınır ve kadının daha fazla gaz alması sağlanır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.