Kadınlarda Uyarılma Sorunu Neden Olur?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik Kadınlarda Uyarılma Sorunu Neden Olur?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 15 dakika önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52458
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Kadınların cinsel ilişkiden haz almaları ve aynı zamanda karşı tarafı tatmin etmesi için önemli konulardan biri olan uyarılma, yeteri kadar olmadığı durumlarda birtakım sorunların yaşanması muhtemeldir. Cinsel ilişkileri olumsuz etkileyen bu durum, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenler ortadan kaldırılmadığı sürece ise kadınlarda uyarılma sorunu devam eder ve bu karşı taraf için hiç de iyi bir etki bırakmaz. Peki, kadınlarda uyarılma sorunu neden olur? bunlara bakalım.

  Kadınlarda Uyarılma Sorunu ve Nedenleri

  Aslında bu konuda birçok nedenden bahsetmek mümkündür. Ancak en önemli nedenlerinden biri ön sevişmenin yeterince uzun tutulmamasıdır. Hızlı cinsel ilişkilerde kadınların çoğu uyarılma sorunu ile karşı karşıya kalır. Çünkü ön sevişme kadınların uyarılması adına oldukça önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle çiftlerin ön sevişmeyi uzun tutması ve kadının cinsel ilişki için hazırlanması gerekir.

  Diğer yandan psikolojik sorunlar da uyarılmanın önüne geçebilir. Kötü giden ilişkiler ya da gün içerisinde farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan stres ve sıkıntı da yine cinsel ilişkide kadını olumsuz etkileyen nedenler arasına girer. Ayrıca çiftler arasında cinsellikle ilgili herhangi bir şeyin konuşulmaması, yaşanan birtakım endişeler ve çiftler arasında duygusal yakınlaşma olmaması gibi etkenler de kadınlarda uyarılma bozukluğu meydana getirir. Bu nedenler yok edilmedikçe kadının uyarılma bozukluğunun önüne geçmek mümkün olmayabilir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.