Kadınlarda Boşalamamanın Zararları Nelerdir?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik Kadınlarda Boşalamamanın Zararları Nelerdir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 40 dakika önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52396
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Birçok kadın tarafından merak edilen kadınlarda boşalamamanın zararları ve nedenleri konusunda sizlere bilgiler vereceğimiz bu yazımızda, boşalma konusunda detaylı bilgiler edinebilir ve boşalamama gibi durumların nelere neden olduğunu öğrenebilirsiniz. Şimdi, kadınlarda boşalamama sorunları ve nedenlerine daha bakalım.

  Kadınlarda Boşalamamanın Zararları Var Mıdır?

  Her şeyden önce bilinmelidir ki, kadınlarda boşalamamanın herhangi bir zararı bulunmadığı gibi aynı zamanda bir rahatsızlık değildir. Bu nedenle kadınların boşalamadığı durumlarda sıkıntı yapmasını gerektirecek bir durum yoktur. Ayrıca kadınların boşalamadığı durumlarda fizyolojik ve psikolojik nedenleri araştırmasında buna göre bir seyir izlemesinde fayda vardır. Peki, kadınlarda boşalamama sorunları neden kaynaklanır? sırayla listeleyelim.

  • Karın ve kalça bölgesine gerçekleştirilen operasyonlar
  • Depresyon, sinir ve stres
  • Yüksek tansiyon tedavisi için kullanılan birtakım ilaçlar
  • Damar sistemine bağlı rahatsızlıklar
  • Nörolojik hastalıklar
  • Hormonlarda meydana eksiklikler

  Kadınların boşalamadığı durumlarda yapması gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki cinsel ilişki sırasında boşalmaya odaklanmamaktır. Genel olarak yaşanan ilişkiden zevk alınmaya bakılması ve cinsel ilişki sırasında buna göre davranılması öncelikli husustur. Bunun yanın erkek kadının zevk almasını sağlayacak davranışlarda bulunması da yine dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Erkek partnerini ne kadar cinsel ilişki için hazırlarsa orgazm olması da o derece kolaylaşır. Ayrıca fiziksel olarak kadının her zaman kendinden memnun olması ve buna göre davranması gerekli bir durumdur.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.