İslama Göre Ters İlişki Doğru Mu?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik İslama Göre Ters İlişki Doğru Mu?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52072
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  İslamda ters ilişki kavramını açıklayacağımız bu yazımızda cinsel ilişkilerin farklı bir yönüne değineceğiz. İslama göre ters ilişki uygun mu? bu durumu inceleyecek ve sizlere bu konuda birtakım bilgiler vermeye çalışacağız.

  İslama Göre Ters İlişki / İslamda Kadına Arkadan Yaklaşmak

  Dinimizde göre kadına arkadan temas etmek her ne şekilde olursa olsun haramdır. Erkeğin zorlamasının zaten haram olmasının yanında kadın bu duruma razı olsa dahi kendisi de günaha girer. Ayrıca islama göre ters ilişki eşler arasında bile olsa haram kılınmıştır.

  Dinde ters ilişkinin diğer adı livata olarak karşımıza çıkar. Livata dinimizde yasaklanmış ve haram kılınmıştır. İslam dinide cinsel ilişki bebeğin doğduğu yerden yani ön taraftan olmalıdır. Kadının yüzünün erkeğe dönük olması gerekir. Ayrıca kadının yüzünün dönük olması ve bebeğin çıktığı yerden cinsel ilişkiye girilmesi helal olarak belirtilmiştir. Bu nedenle arkadan cinsel ilişkiye girmek dinimizce yasaklanan ve haram kılınan bir ilişki türü olarak görülür. Bu konuda Allah resulü buyuruyor ki;

  “Kadınlara arkadan varmayınız.”

  “Kadınlara arkadan yaklaşana lanet edilmiştir.”

  “Allah’ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın.”

  Bu nedenle siz de kadınlarınıza arkadan yaklaşmamalı ve dinimizde yasaklanan ve haram kılınan bu pozisyonda ilişkiye girmemelisiniz. Aksi taktirde hem siz hem de eşiniz günaha girecek ve telafisi olmayan bir durumu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.