İlişki Sonrası Spermlerin Geri Gelmesi Nedendir?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik İlişki Sonrası Spermlerin Geri Gelmesi Nedendir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52111
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Çiftlerin en çok dert yandığı durumlardan biri de ilişki sonrası spermlerin geri gelmesi olarak karşımıza çıkar. Özellikle bebek sahibi olmak isteyen çiftler bu durumla karşılaştıklarında ilişkinin başarılı olmadığını düşünerek üzüntüye kapılır. Ancak durum tam olarak sanıldığı gibi değildir. Çünkü ilişkinin ardından vajina içerisine bırakılan spermlerin geri gelmesi normaldir.

  İlişki Sonrası Spermlerin Dışarı Akması Nasıl Engellenir?

  İlişki sonrasında spermlerin geri gelmesinin gayet doğal bir durum olduğunu belirttik. Spermlerin geri gelme nedeni vajina içerisinde farklı bir yere gidemeyeceklerinden kaynaklanmaktadır. Bebek sahibi olmak için boşalma sonucunda ortaya çıkan tüm spermin yumurta kanalına ulaşmasına gerek yoktur. Tek bir sperm hücresinin ulaşması bile bebek sahibi olmak için yeterlidir. Bu nedenle ilişki sonrasında spermlerin dışarı akması doğaldır ve bebek sahibi olmak isteyenlerin daha kesin sonuçlar alması için yapılması gereken çok basittir. İlişki erkeğin boşalmasının ardından kadının belinin hemen altına bir yastık konması ve kadının ayaklarını havaya kaldırarak 10 dakika kadar beklemesi yeterli olacaktır. Bu şekilde yumurta kanalından daha fazla sperm girişi olacak ve yumurta hücresinin döllenme ihtimali daha yüksek bir seviyeye çıkacaktır.

  Bir an önce hamile kalmak isteyen bir kadının bu uygulamayı yapması etkili sonuçlar elde etmesine olanak sağlar. Bu yüzden kadının eşi de yastık koyma konusunda partnerine yardımcı olarak bu sürecin başarılı sonuçlanmasına yardımcı olabilir.

   

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.