Hangi Adet Geciktirici İyi Sonuçlar Verir?

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Hangi Adet Geciktirici İyi Sonuçlar Verir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52094
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Adet geciktirici ilaçlar sayesinde adet dönemlerini belirli bir süre ertelemek daha doğrusu menstrual döngüyü geciktirmek mümkündür. Genelde acil durumlarda kullanılan ilaçlar söz yerindeyse kadınların en zor zamanlarında imdadına koşar. Peki, hangi adet geciktirici iyi sonuçlar ortaya koyar? ve adet geciktirici ilaçlar nasıl kullanılır? daha yakından bakalım.

  Adet Geciktirici İlaçlar Nasıl Kullanılır?

  Adet geciktirici kullanımında istenen etkilerin görülmesi için ilaçların adet gününden en az 3 ya da 5 gün önce kullanılması gerekir. Kullanım koşullarında belirtilen dozlarda kullanılmaları önemlidir. Yalnız adet ilaçlarının kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Adet ilaçları yüksek oranda progesteron hormonu içermesi nedeniyle kullanım alışkanlık haline getirilmemelidir. Alışkanlık haline getirildiğinde adet döngülerinin bozulması ve olumsuz etkilerin görülmesi muhtemeldir.

  Adet Geciktirici İlaçlar Nelerdir?

  Kadınlar tarafından kullanılan çeşitli adet geciktirici ilaçlar bulunmaktadır. Bunlardan biri Primolut-N tablettir. Fiyatı 14.02 TL olan ilaç etkili bir adet geciktirme özelliğine sahiptir. Bir diğer ilaç ise Tarlusal olarak karşımıza çıkar. Tarlusal adet geciktirici ilacın fiyatı 6.84 TL’dir. Diğer adet geciktirme ilaçları da doğum kontrol hapları olarak görülür.

  Adet geciktirici ilaçlar 40 yaş üstü, akciğer ve karaciğer hastalıkları yaşamış ya da yaşayan kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Bunun yanında meme ya da rahim kanseri geçiren kadınların da kullanmaması konusunda öneli uyarılar yapılmaktadır.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.