Hamilelikte Cinsel İlişki Düşüğe Sebep Olur Mu?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Hamilelikte Cinsel İlişki Düşüğe Sebep Olur Mu?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 hafta 6 gün önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52266
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Aslında bu soru çiftlerin pek çoğu tarafından merak edilir ve çiftler yeteri kadar bilgi sahibi olmadıkları için hamilelik döneminde cinsel ilişkiye girmekten kaçınır. Özellikle erkeklerin bebeğe bir şey olacak düşüncesi ile oldukça tedirgin olduklarını söylemek mümkündür. Peki, gerçekten hamilelikte cinsel ilişki düşüğe sebep olur mu? Bu konuyu biraz daha detaylı bir şekilde inceleyelim ve bu konuda sizlere birtakım bilgiler vermeye çalışalım.

  Hamilelikte Cinsel İlişki Düşüğe Neden Olur Mu?

  Öncelikle şunu söylemek gerekir ki hamilelik döneminde çiftler cinsel ilişkiden genel olarak uzak durmaya çalışır. Bunun nedeni ise tam olarak cinsel ilişkinin bebeğe zarar vermesi, düşük yapma ya da erken doğum ihtimallerinin düşünülmesidir. Ancak gebelik sırasında cinsel ilişkiye girmenin bebeğe ya da doğum eylemine hiçbir zararı yoktur. Burada dikkatli olunması gereken sadece normal bir hamilelik süreci geçirilmesidir. Eğer ki hamilelik normal seyrinde devam ediyorsa ve bebek farklı nedenlere bağlı olarak riskli bir durumda değilse böyle bir durumda her kadın hamileliğinin son gününe kadar dahi cinsel ilişkide bulunabilir. Şaşırtıcı değil mi? Bizce de öyle, ancak uzmanların hamilelikte cinsel ilişkiler için söyledikleri tamdan bunlardan ibaret.

  Siz de hamilelik döneminde birtakım nedenlerden dolayı cinsel ilişkiye girmiyor ve bebeğinize zarar geleceğini düşünüyorsanız, bu konuda korkulacak bir şey olmadığını belirtmek isteriz.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.