Hamile Kalmanın En Uygun Zamanı Nedir?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Hamile Kalmanın En Uygun Zamanı Nedir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52058
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Kadınlarda yumurtlama regl döneminin belirli günlerinde gerçekleşir. Bu nedenle her gün yaşana cinsel ilişki sonrasında hamile kalmak mümkün değildir. Adet döngüsünün başlangıç noktası kanamanın ilk gerçekleşmiş olduğu gün olarak kabul edilir. Ayrıca bir adet döngüsünün bir adet kanaması başlamasının ardından son bulduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Peki, hamile kalmanın en uygun zamanı nasıl bilinebilir? ya da uygun zamana nasıl karar verilir? Daha yakından inceleyelim.

  Hamile Kalmanın En Uygun Zamanı (En Uygun Dönem)

  Hamile kalmak için en uygun dönem adet döngüsünün ortaları olarak karşımıza çıkar. Her ay düzenli bir şekilde adet gören bir kadının adet kanamasının başlamasından ortalama 14 – 15 gün sonra hamile kalmak için en uygun zaman olarak gösterilir. Burada dikkat edilmesi gereken kanamanın ilk başladığı günün baz alınmasıdır.

  Yumurtlama dönemlerinin anlaşılmasında birtakım belirtiler ön plana çıkar. Bunlardan biri rahim ağzı ve vajina salgılarının artış göstermesidir. Buralarda sıvılar daha akışkan bir hal alır ve bunun yanında erkek spermlerinin yumurta kanalı üzerinden rahme doğru ulaşması adına söz yerindeyse vücut kendini hazırlar.

  Diğer yandan hamile kalmanın en uygun daha doğrusu en şanslı günlerinin adet kanamasının başlamasının ardından 10. ve 19. günleri arasında kalan günlerin olduğu söylenmektedir. Bu aralıkta denemeler yapan çiftlerin bebek sahibi olma oranlarının daha yüksek olduğu belirtilmektedir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.