Geciktiricili Prezervatif Nedir?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik Geciktiricili Prezervatif Nedir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 6 gün 3 saat önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52315
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Prezervatifler, doğum kontrol yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Çiftler genelde bebek sahibi olmak istemediklerinde cinsel ilişkilerinde prezervatif kullanır ve bu şekilde gebeliğe karşı korunmuş olur. Normal prezervatiflerin yanında bir de geciktiricili prezervatifler vardır. Bu prezervatifler sayesinde cinsel ilişki sırasında daha geç ereksiyon olmak mümkündür. Geciktirici prezervatif nedir? sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de bu prezervatiflerin nasıl etki ettiklerine göz atalım.

  Geciktirici Prezervatif Nasıl Etki Gösterir?

  Geciktirici prezervatifler, benzocaine adlı bir kimyasal kullanılarak üretim altına alınır. Bu kimyasal prezervatife kayganlaştırıcı etkiyi vermede etkili olmasının yanında penis derisi tarafından belirli oranda emilir. Bu durum peniste belirli bir ölçüde uyuşma meydana getirir, ancak cinsel hazzı hiçbir şekilde engellemez. Diğer yandan geciktiricili prezervatifler, cinsel ilişki sırasında sürtünme ile oluşan etkiyi kısmi olarak baskılar ve erkeğin boşalmasını geciktirir.

  Geciktiricili prezervatifler kullanılmalarının ardından 15 dakika sonra uyuşturma etkisini kaybeder ve penis üzerinde herhangi bir etki meydana getirmez. Bunun ardından erkek istediği zaman boşalabilir.

  Erken boşalma birçok erkeğin cinsel ilişkide yaşadığı sorulardan biridir. Ancak geciktiricili prezervatifler sayesinde yaşanan bu soruna çözüm bulmak her zaman için mümkündür. Önemli olan doğru bir kullanım ve kontrolü iyi sağlamaktır. Karşı cinse etkili bir cinsel ilişki yaşatmak ve erkeğin özgüvenini sağlaması adına önemli bir konumda yer alan geciktiricili prezervatifler, erken boşalmaktan kurtulmak isteyen erkeklerin en önemli kurtarıcılarından biridir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.