Ertesi Gün Hapı Gebeliği Engelliyor mu?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Ertesi Gün Hapı Gebeliği Engelliyor mu?

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 3 yıl 10 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #22906
  simba
  simba
  Katılımcı

  arkadaşlar ertesi gün hapı diye bir şey duydum,bu hap gerçekten gebeliği engellemede etkili mi?bir de çok yan etkisi varmış.bununla ilgili bilginiz var mı?

 • #23153
  Kubra
  Kubra
  Katılımcı

  bir yerde okumuştum. ertesi gün hapı gebeliği yüzde 85 oranında engelliyormuş. ancak yanlış kullanılmaması gerekiyor. sadece hapı kullanamak gebelikten korunmak için yeteerli olmayabilir.

  bildiğim kadarıyla cinsel ilişkiden sonra 72 saate kadar etkili olan bir hap. çünkü ilişki sonrasında döllenme direkt olmuyor. bunun için 1-2 gün geçmesi gerekiyor. bu nedenle ilişkinin ertesi günü bu hap kullanılarak gebeliğe karşı korunmak mümkün.

  hapın nasıl etki ettiğini anlamak ise adet döneminin düzenli bir şekilde ilerlemesinden anlaşılıyorr. eğer adet olma zamanında herhangi bir gecikme yoksa anlayın ki ertesi gün hapı işe yaramış.

 • #23166
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  kubra önemli konulara değinmiş ertesi ün hapı konusunda. ertesi gün hapında doğru kullanım çok önemli. çünkü bazı kadınlar hapa yüksek oranda güveniyor ve kullanım aşamasını hiçe sayıyor bu nedenle gebe kalma riski ile karşı karşıya kalıyor aman dikkat.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.