Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 3 hafta 6 gün önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52207
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de belirli durumlarda cinsel isteksizlik gibi durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca erkeklerde meydana gelen cinsel isteksizlik kadınlar açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur ve kadın erkeğin kendisini istemediğini ya da aldattığını düşünebilir. Tabi bunun yanında kadını cinsel anlamda doyuramayan erkek, aynı şekilde psikolojik açıdan sorun yaşamaya başlar. Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri farklı şekillerde karşımıza çıkar.

  Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

  Genel olarak bakıldığında cinsel sorunların ortalama yüzde 1’i fiziksel faktörler nedeniyle ortaya çıkar. Geri kalan yüzde 99’luk kısım ise psikolojik nedenlere bağlı ortaya çıkar. Her ne kadar erkekler cinsel ilişki yaşasa da günümüzde bu sorunların tedavisi bulunmaktadır. Ancak öncelikle sorunu kabullenmek ve bunun ardından tedaviye başlamak gerekir.

  Cinsel isteksizlikte ise azalma meydana gelmesi çeşitli sebeplere bağlı olarak ön plana çıkar. En çok karşılaşılan ve erkeklerde cinsel isteksizlik nedenleri arasında başı çeken unsurlar aşağıdaki gibidir;

  • Sigara kullanımı
  • Stres ve yorgunluk
  • Alkol ya da uyuşturucu kullanımı
  • Hormonlarda meydana gelen dengesizlikler
  • Uykusuzluk problemleri

  Cinsel isteksizlik nedenleri genel olarak yukarıda gibi karşımıza çıkar. Eğer bir erkek cinsel isteksizlik yaşıyorsa öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tespit etmeli ve bunun ardından tedavi sürecine girişmelidir. İsteksizlik nedeninin tam olarak saptanması tedavi sürecinin hızlı ve başarılı olmasında önemli bir faktördür.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.