Ele Bulaşan Sperm Vajinaya Sokulmasıyla Hamile Bırakır Mı?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Ele Bulaşan Sperm Vajinaya Sokulmasıyla Hamile Bırakır Mı?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #51948
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Eğer cinsel ilişki sırasında elinizde erkek arkadaşınızın spermi bulaştıysa ve bunun ardından elinizi yanlışlıkla ya da başka bir şekilde vajinaya temas ettirmişseniz ve ya içerisinde sokmuşsanız, hamile kalma riskinizin olduğunu söylemek isteriz. Çünkü spermler belirli bir süre yaşamakta ve bu süreç içerisinde yumurta kanalında rahme ulaşarak yumurta hücresinden döllenme meydana getirme şansı vardır. Bu nedenle ele bulaşan sperm vajinaya sokulmasıyla hamile bırakır mı? sorusunun cevabı tam olarak evet olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında hamile kalma ihtimaliniz olacağı gibi hamile kalmayabilirsiniz de, ancak bu ihtimali taşıdığınızı belirtmek isteriz.

  Ne Yapılması Gerekir?

  Böyle bir durum karşısında yapılması gereken adet dönemini takip etmektir. İlk regl dönemi beklenebilir ve bir gecikme yaşanmadan regl olursanız, herhangi bir sorun yok demektir. Ancak regl döneminde gecikme yaşandıysa ve bu gecikme 7 güne kadar ulaştıysa hemen bir gebelik testi yaptırmanızda fayda vardır. Cinsel ilişkiniz sırasında elinize bulaşan sperm nedeni ile hamile kalmış olabilirsiniz.

  Diğer yandan eğer cinsel ilişkide böyle bir şey yaşarsanız, regl dönemini beklemeden önce yapmanız gereken en hızlı çözüm ertesi gün hapı almaktır. Hemen bu hapı alabilir ve olası bir gebelik durumunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca cinsel ilişkide sadece elle değil başka bir şekilde vajinaya temas eden spermin ardından da ertesi gün hapı alabilir ve hamile kalma riskinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.