Düzenli ve mutlu yaşamın yolu minimalistlik midir?

Anasayfa Forum Yaşam Püf Noktası Düzenli ve mutlu yaşamın yolu minimalistlik midir?

Bu konu 5 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son CANKİZ CANKİZ tarafından 4 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #49510
  Duygu Sağlam
  Duygu Sağlam
  Katılımcı

  Merhabalar, uzunca bir süredir üzerinde düşündüğüm bu konu hakkında sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Eşyanın insan üzerindeki külfeti aslında yaşam kalitemizi düşürmüyor mu? Sade bir hayat sürmek bu devirde gerçekten zor mu? Her aldığımız ihtiyaç mı yoksa öyle mi hissediyoruz? Günümüzde minimalist yaşam giderek zaruri olacak gibi görünüyor, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Minimalist olmak için nasıl bir yöntem izlenilmeli?

 • #49631
  Serap Ballı
  Serap Ballı
  Yönetici

  Yakın bir arkadaşımız minimalizmi hayat felsefesi olarak belirledi ve ilk iş olarak tüm kıyafetlerini siyah ve beyaz renk yapıp hangi rengi giysem derdinden kurtulmak oldu.

  • #49701
   Duygu Sağlam
   Duygu Sağlam
   Katılımcı

   Güzel fikir, kıyafet konusu en zoru galiba, özellikle kadınlar için 🙂 ben de kıyafetlerden dar olanları ayırmakla başlamıştım, zayıflayınca giyerim düşüncesinden sıyrılmak faydalı olabiliyor.

 • #49828

  BARAN BARAN
  Katılımcı

  Dar kıyafetlerden kurtulmak zaman içerisinde daha da genişlememize sebep olur mu ki 🙂 yine de bir tane numunelik bırakmalı sanırım daha fazla salmamak adına 🙂 dolapların kuytusunda kalmış hiç el sürmediğimiz kıyafet ve ayakkabılardan başlamak iyi olur galiba bir gün lazım olur diye köşede tuttuğumuz ürünler bir dolaptan fazla olabiliyor

  • #49883
   Serap Ballı
   Serap Ballı
   Yönetici

   Eski kıyafetler dediğiniz için aklıma geldi. Yaşadığımız yerde eski kıyafetleri atabileceğiniz kutular var. Bunlar toplanıp ihtiyaç sahiplerine (ağırlıklı afrika ülkeleri) veriliyor. Keşke bu Türkiye’de de olsa…

 • #49916
  CANKİZ
  CANKİZ
  Katılımcı

  Minimalist yaşamla alakalı yazınızda çok etkileyici olmuş.

  Minimalist Yaşam Nedir

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.