Çocukların izlemesinde sakıncalı çizgi filmler

Anasayfa Forum Medya Filmler Çocukların izlemesinde sakıncalı çizgi filmler

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son Duygu Sağlam Duygu Sağlam tarafından 2 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #40561
  Gulden
  Gulden
  Katılımcı

  Yapılan araştırmallara göre çocukların izlemesindeki sakıncalı çzigi filmleri rtük yayından kaldırılıyor. Fakat bazı çizgi filmler sadece uyarı alıyorlar. buda demek oluyorki onlarda sakıncalı fakat bazı mali durumlardan ötürü yayından kaldırmıyorllar. Bunların başında disney channel de yayınlanan çizgi filmlerin hemen hemen hepsi. Sizinde bildiğiniz duyduuğunuz filmler hangileri varmı???

 • #40580
  Yaren
  Yaren
  Katılımcı

  Şimdi illiminutai diye birşey çıktı bütün çizgi filmlerde onlardan çıkıyormuş ben farketmiyorum ama arkadaşlarım öyl diyor. sakıncasınında ne olduğunu bilmiyorum

 • #49439
  Duygu Sağlam
  Duygu Sağlam
  Katılımcı

  Gerçekten çok önemli bir konu. Mesela Barbie gibi çizgi filmler de güzellik algısını yanlış geliştiriyor, Çocukların bilinç dünyası çok farklı, bazı gerçek olmayan şeyleri gerçek gibi algılayabiliyorlar. Bir zamanlar pokemon yüzünden çatıdan atlayan çocuklar da vardı. Şu dönemde çocukların seyrettikleri çizgi filmler de tek tek irdelenmeli. Şiddet içeren çizgi filmlerden de özellikle uzak durmalı.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.