Çocuk Yapma Pozisyonu Hangisidir?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Çocuk Yapma Pozisyonu Hangisidir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 4 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52181
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Çiftlerin çocuk sahibi olma girişimlerindeki cinsel ilişkilerde pozisyon alma önemlidir. Çocuk sahibi olmak için her pozisyon etkili olmayabilir. Bu nedenle spermlerin yumurta kanalından rahme ilerlemesi için cinsel ilişkide doğru pozisyon önemli bir konuda yer alır. Şimdi, çocuk yapma pozisyonu hakkında bilgiler vermeye ve nasıl pozisyon alacağınızı anlatmaya çalışalım.

  Çoçuk Yapma Pozisyonu Resimli

  Çocuk yapma pozisyonu herkesin yakından bildiği misyoner pozisyonudur. Eğer çiftler çocuk sahibi olmak istiyorsa misyoner pozisyonunu denemeli ve bunun ardından gerekenleri yapmalıdır. Aşağıda yer alan görsel misyoner pozisyonunun tam olarak ne olduğunu görebilirsiniz. Bilmeyenler olabilir diye çocuk yapma pozisyonu resimli olarak aşağıdaki gibidir.

  [caption id="attachment_52182" align="alignnone" width="500"] Çocuk Yapma Pozisyonu Resimli Misyoner Pozisyonu[/caption]

  Misyoner pozisyonu görüldüğü gibi yukarıdaki şekildedir. Erkeğin boşalma sırasında tam olarak bu pozisyonda olması çocuk sahibi olma açısından büyük bir önem arz eder. Bu pozisyondayken spermler vajina içerisine bırakılır ve daha sonra kadının bel kısmına bir yastık koyulur. Yastık vajina içerisinde spermlerin dışarı akmaması için gereklidir. Bu şekilde desteklenen bel kısmı, vajina içerisindeki spermlerin yumurta kanalından rahme doğru ilerlemesine yardımcı olur. Bilindiği gibi spermin yumurta hücresini döllemesi için öncelikle yumurta kanalı üzerinden rahme ulaşması gerekir. Ancak sperm dışarı akarsa döllenme konusunda yeterli sperm ulaşmaması kadının hamile kalmasını engelleyebilir. Bu nedenle boşalmanın ardından kadının bel kısmını bir yastık ile yukarı kaldıracak şekilde desteklemek önemlidir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.