Arkadan İlişkide Hamile Kalınır Mı?

Anasayfa Forum Anne & Bebek Gebelik Arkadan İlişkide Hamile Kalınır Mı?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #51908
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Cinsel birleşmede olması gereken erkek genital organının kadın genital organını giriş yapmasıdır. Bunun dışında diğer birleşmeler tavsiye edilmez ve bunun yanında dinen yasaklanmış bir birleşme olarak karşımıza çıkar. Buna rağmen arkadan cinael ilişkiye girilmiş ve hamile kalınıp kalınmadığı merak ediliyorsa sizlere bu konuda bazı bilgiler vermeye çalışalım. Arkadan ilişkide hamile kalınır mı? detaylı nir şekilde inceleyelim.

  Arkadan Cinsel İlişkide Hamile Kalınır Mı?

  Bir kadının hamie kalması için öncelikle erkek spermlerinin kadın yumurta hücresine ulaşması ve burada döllenme meydana getirmesi gerekir. Erkek spermlerinin kadında bulunan yumurtalığa ulaşması ise vajina içinde yer alan yumurta hücresi kanalı ile gerçekleşir. Böyle bir durumda arkadan yapılan cinsel ilişkide hamile kalmak mümkün değildir. Çünkü erkek spermleri arkaya bırakılsa bile yumurtalığa ulaşamaz ve bu nedenle kadının hamile kalma gibi bir olasılığı yoktur. Ancak erkeğin boşalma sırasında vajina ağzına ya da girişine soerm bırakmamış olması gerekir. Çünkü böyle durumlarda düşük ihtimal de olsa hamilelik meydana gelebilir. Bu nedenle cinsel ilişki partnerin isteğine göre arkadan yapılsa bile erkek spermlerinin vakinaya temas etmemesi önemlidir. Çok az miktarda sperm dahi kadının hamile kalmasına neden olabilir. Ayrıca ilişki sonunda boşalma meydana geldiği durumlarda spermlerin anüsten sızarak vajinaya ulaşmaması için gerekli önemlerin alınması gerekir. Çünkü spermin akıcı bir kıvamı

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.