Anal Birlikteliğin Sakıncaları Nelerdir?

Anasayfa Forum Sağlık Cinsellik Anal Birlikteliğin Sakıncaları Nelerdir?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 1 hafta 4 gün önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #52282
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Anal birliktelik, erkek genital oranının kadının anüsüne girişi ile gerçekleşen bir cinsel ilişki yöntemidir. Öncelikle belirtmek gerekir ki, bu yöntemle cinsel iliş yaşanması ve erkeğin spermlerini buraya bırakması hiçbir zaman için kadının hamile kalması adına risk oluşturmaz. Arkada yapılan cinsel ilişkilerde kesinlikle hamilelik gerçekleşmemektedir. Bu yazımızda ise sizlere anal birlikteliğin sakıncaları konusunda bilgi verecek ve bu konuda neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

  Ters İlişkinin Sakıncaları Nelerdir?

  Diğer adıyla anal seks olarak adlandırılan ters ilişki ya da anal birlikteliğin sağlık açısından birtakım riskleri bulunur. Risklerin en başında enfeksiyon ve bakteriler gelir. Anal bölge içerisinde yaşayan bakterilerden biri olan Esheri Coli bakterisi anale seksin ardından penisin döl yoluna taşındığında burada ciddi derecede iltihaplanma sorunları meydana getirmektedir. Bu nedenle anal birliktelik ardından penisin iyice yıkanması ve iltihap oluşumlarına karşı önlem alınması gerekir.

  Anal ilişki ile Esheria Coli bakterisinin döl yoluna ulaşması eğer tedavi edilmezse dö yolu üzerinden döl yatağına ve daha sonra ise yumurtalıklara geçebilir. Böyle bir durumda ise yumurtalıkta yapışmalar ve en önemlisi kısırlık sorunları ortaya çıkar. Genel olarak bakıldığında anal seks aslında erkeklerin için birtakım riskler oluşturur. Kadınlarda ise genelde anüs ağzının genişlemesine ve kadının daha sonra tuvaletini tutamaması gibi durumların ön plana çıkmasına neden olur.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.