Adet Geciktirici Primolut Özellikleri

Anasayfa Forum Sağlık Kadın Sağlığı Adet Geciktirici Primolut Özellikleri

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son Nazan Karakaya Nazan Karakaya tarafından 2 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #51872
  Nazan Karakaya
  Nazan Karakaya
  Yönetici

  Primolut adet geciktirici bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Hap şeklinde forma sahip olan primolut, kadınlara zor anlarında yardımcı olmakta ve normal döngüde gerçekleşen adetin gecikmesine olanak sağlamaktadır. Adet geciktirici primolut, doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle kadınları kullanmadan önce bir doktora danışmaları ve ilacı reçetelendirmeleri önemlidir.

  Adet Geciktirici Primolut Ne İşe Yarar?

  Eğer özel bir gününüz tam adet olma döneminize denk geliyorsa adet geciktirici primolut, bu konuda en büyük yardımcınız olabilir. Bu ilaç adet olmanızı erteler ve özel gününüzden sonra adet olursunuz. Bu şekilde özel gününüzde kanama gibi durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

  Primolut kullanan kişilerde kanama meydana gelmez. Ancak normal adet döneminde olduğu gibi ağrı oluşabilir. Bu yüzden ağrı olmaması konusunda net sonuçları olduğunu söylemek yanlış olur. Bu ilacı kullanarak kanamayı geciktirmeniz her zaman için mümkündür. Ancak karın ağrısı ya da kasıklarda ağrı meydana gelmemesi konusunda kesin bilgiler vermek yanlış olur.

  Adet Geciktirici Primolut Kullanımı

  Adet geciktirci primolut adet olmadan en az 3 gün önce kullanılması gereken bir ilaçtır. Ayrıca doktor da size bu ilacı verdiğinde aynı şekilde nasıl kullanacağınızı belirtecektir. İlaç kullanımı sırasında ağrı ve sanç oluşumu gözlenebilir. Bunun yanında ilacı bıraktıktan 2 gün sonra regl olma süreci başlar. Primolut ilacı gerekmedikçe hormonal dengeyi bozmamanız açısından kullanmamanız tavsiye edilir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.