Kontür Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajı bir sanata dönüştüren ve büyük farklar ile kusursuz görünümler yaratan kontür makyaj; kapatıcı ve aydınlatıcılar ile makyaj sihrini bir üst seviyeye taşıyor. Işık ve gölge oyunları ile ortaya kusursuz bir makyaj çıkarmak için ufak hileler ile makyajın ardından bambaşka birine dönüşebilirsiniz. Yüzün belirli kısımlarına uygulayacağınız aydınlatıcı ve kapatıcı ile; daha çıkık elmacık kemiklerine, daha kemikli yüz yapısına, daha uzun ya da daha yuvarlak bir yüze, daha dar bir alına ya da daha üçgen bir yüze sahip olabilirsiniz. Peki, kontür makyaj nasıl yapılır?

Bu makyajın temel noktası koyu renk ve açık renkleri birbirinden ayırmaktır. Saklamak, geri planda bırakmak istediğiniz bölgeler için koyu renk(kapatıcı), öne çıkarmak, vurgulamak istediğiniz bölgelere de açık renk(aydınlatıcı) uygulamalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı ve sonucunda nasıl görüneceğinizi merak ediyorsanız, birbirinden güzel kontür makyaj örneklerine göz atabilirsiniz…

kontur-makyaj-nasil-yapilir

Kontür uygulaması için gerçekten iyi bir örnek. Hem ciltteki kusurların kapanması hem de yüz hatlarının kontür ile daha belirgin ve elmacık kemiklerinin daha çıkık hale gelmesi size bu makyaj hakkında fikir verebilir. Eğer yüzünüzde beğenmediğiniz yerleriniz varsa bunları gizlemek için en iyi seçenek bu sihirli makyaj hileleri olacak.

kontur-makyaj-nasil-yapilir-

Yine makyajın bir kadını ne kadar değiştirebileceğine tanıklık ediyoruz. Uygulanan doğru makyaj tekniği ile siz de çok daha farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

kontur-makyaj-nasil-yapilir-3

Kontür makyajın uygulanış adımlarını bulabileceğiniz bu çalışmada ilk fotoğraf ile son fotoğraf arasında büyük bir fark var. Yüzü çevrelemek için uygulanan kapatıcı ve yüzün vurgulanması gereken bölgelerine uygulanan aydınlatıcı ile kusursuz bir görünüm yaratılmış.

kontur-makyaj-nasil-yapilir-4

“Kontür makyaj bir kadını ne kadar değiştirebilir ki?” diyorsanız bu fotoğraf sorunuzun cevabı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*