Kol İnceltme Egzersizleri

kol-inceltme-egzersizleri-resim
kol inceltme egzersizleri

Spor yaşamın her alanını etkiliyor. Tabi öncelikle vücudun tüm uzuvlarını. Kadınlar genelde ince bacaklara sahip olmayı ister. Özellikle Türk kadınlarında basen bölgelerinin geniş olması bu ince bacaklara sahip olma isteğini daha da artırır. Kadınlar için bacaklar ve basenlerden sonra başka bir önemli bölge ise kollardır. Çevrenizde geniş ve sarkık kollarından şikayet eden birçok kadın görebilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olmanın yolu spordan geçtiği gibi daha fit ve sıkı kollar için de birtakım egzersiz hareketleri yapılması gerekir. Kol inceltme egzersizleri sayesinde kol altlarında sallanan fazlalıklardan kurtulmak ve biçimli kollara sahip olmak mümkündür. Sıkı bir kol yapısına sahip olmak için dikkat edilmesi gereken egzersizleri yarıda bırakmamak, ara vermemek ve anlatılan şekilde uygulamaktır. İstikrarlı bir çalışma vücudun her bölgesinde olduğu gibi deyim yerindeyse kolları da adam edecektir.

Kol İnceltme Hareketleri Resimli Anlatım

Hayatımızda egzersiz hareketleri her yönüyle vücudumuza katkıda bulunuyor. Kol inceltme hareketleri de aynı şekilde vücudu forma sokmak için oldukça etkili egzersizler olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu egzersizleri nasıl yapmamız gerekiyor? Kolları inceltmek ve sarkan kısımları yok etmek için öncelikle sahip olmanız gereken bir adet egzersiz bandı.

Egzersiz bandı ile hareket yaparken boyun kasılmaları meydana gelebilir. Bu kasılmaları ya da krampları engellemek için omuzlarınız her zaman gevşek bir konumda olmalıdır. Ayrıca hareketler sırasında bandı elinizden kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Elinizden kaçarsa pek hoş olmayan yaralanmalar ortaya çıkabilir.

Şimdi açıklayacağımız her hareketi 2 set şeklinde yapmalı ve her sette 12 kez aynı hareketi yapmalısınız. Kol inceltme hareketlerini yapmaya başlamanız ardından ilk belirtileri 2 hafta içerisinde göreceksiniz. Ortalama 1 ayın sonunda ise kalın ve sarkan kollardan tamamen yok olacaktır. Şimdi kol inceltme hareketleri ve nasıl yapıldıklarını sırasıyla sizlere aktarmaya çalışalım.

1. Pazuları ve kol arkasını çalıştıran hareket:

pazulari-ve-kol-arkasini-calistiran-hareket-resim

Bir tabure ya da sandalye üzerine oturun ve bacaklarınızı omuzlarınız genişliğinde açın. Egzersiz bandının bir ucunu ayağınıza geçirin ve diğer ucunu da bir elinize alın. Bandı hangi elinizle tutuyorsanız o kolunuzu bacağınıza yerleştirin ve görselde olduğu şekilde omuzlarınıza doğru yukarı olacak şekilde çekin. Çekebildiğiniz kadar gerginleşen bandı aynı şekilde aşağı doğru bırakın. Yukarı ve aşağı olarak 12 defa bu hareketi tekrarlayın.

2. Kol arkası ve sırtı çalıştıran hareketi:

kol-arkasi-ve-sirti-calistiran-hareket-resim

Bir ayağınızı arkaya uzatın ve onde kalan ayağınızım altından bandı geçirin. Bandın her iki ucundan tutarak her iki kolunuzu da dirseklerden açın. Ellerinizle bandı yukarı doğru çekin ve indirin. Bu hareketi de aynı şekilde 12 defa yapın.

3. Pazuları ve sırtı çalıştıran hareket:

pazulari-ve-sirti-calistiran-hareket-resim

Egzersiz bandını sırt bölgesine paralel olacak şekil görseldeki gibi gerin. Bunun ardından kollarınızı 90 derece kırarak bacaklarınızı omuz hizasında açın. Tam pozisyonu aldıktan sonra bandı kollarınızla yanlara doğru önce gerin sonra gevşetin. 12 defa germe ve gevşetme hareketini tekrarlayın.

4. Omuzları ve sırtı çalıştırma hareketi:

omuzlari-ve-sirti-calistirma-hareketi-resim

Bir ayağınızı arkaya uzatarak havaya kaldırın ve yerdeki ayağınızla kaldırdığınız ayağınız arasında 90 derecelik bir açı sağlayın. Sonra egzersiz bandının bir ucunu yerdeki ayağınızın altına sıkıştırın ve diğer ucunu ile elinizle tutun. Bu arada diğer kolunuz yere doğru uzansın. Bu pozisyondayken bandı yukarı doğru gererek gevşetin ve hareketi 12 kez tekrar edin.

5. Pazuları ve göğsü çalıştıran hareket:

pazulari-ve-gogsu-calistiran-hareket-resim

Ayaklarınızdan birini bir adım kadar geri atın. Egzersiz bandını sırtınızdan sararak ellerinizle uçlarından tutun ve ileri doğru uzatın. Kolları uzattıktan sonra omuz hizasına kadar gelecek şekilde yukarı kaldırın ve ardından indirin. Bu hareketi 12’şer defa tekrar yapın.

6. Kol arkasını çalıştırma hareketi:

kol-arkasini-calistirma-hareketi-resim

Öncelikle ayaklarınızı omuz hizasında olacak şekilde yanlara açın. Ardından egzersi bandının bir ucunu bir elinize diğer ucunu da diğer elinize alın ve sırtınızda görseldeki gibi pozisyon alın. Yukarıda olan elinizle bandı gerin ve gevşetin. Hareketi yaptığınız sırada sabit olan elinizin dirsekten 90 derece kırık olması gerektiğini gözde kaçırmayın. 12 defa germe ve gevşetme hareketini tekrarlayın.

7. Omuzları, göğsü ve sırtı çalıştıran hareket:

omuzlari-gogsu-ve-sirti-calistiran-hareket-resim

Egzersiz bandının uçlarını ellerinizle tutun ve göğüs hizasına görseldeki gibi getirin. Bandı tutarken avuçlarınızın birbirine bakmasına dikkat edin. Bu şekilde bandı önce gerçn, sonra gevşek bırakın. Bırakma esnasında daha yavaş hareket etmeye özen gösterin. Yine 12 kez bu açma ve kapama hareketini yapın.

8. Omuzları ve sırtı çalıştıran başka bir hareket:

omuzlari-ve-sirti-calistian-baska-hareket-resim

İlk olarak dizleri kırın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra ayaklarınızdan birine egzersiz bandının bi ucunu geçirin ve aynı yöndeki elinizle bandın diğer ucunu tutun. Bu şekilde bandı yukarı doğru gererek tekrar başlangıç pozisyonuna gelin ve 12 defa hareketi tekrarlayın.

9. Omuzları çalıştırma hareketi:

omuzlari-calistirma-hareketi-resim

Dik konumdayken bacaklarınızı omuz hizasında açın ve egzersiz bandının bir ucu ayaklarınızdan birinde diğeri ise aynı tarafta olan elinizde olsun. Bu şekilde bandı önce yukarı doğru gerin ve daha sonra ise aşağıya doğru bırakarak başlangıç pozisyonu alın. 12 defa hareketi tekrar edin.

10. Kol arkası ve sırtı çalıştıran köprü hareketi:

kol-arkasi-ve-sirti-calistiran-kopru-hareketi-resim

Egzersiz bandının uçlarının ellerinizle tutun ve bandı başınızın üzerine kaldırın. Daha sonra kolları omuz hizasında açın ve ardından kapatın. Bırakırken daha yavaş bırakmaya özen gösterin ve hareketi 12 kez yapın.

11. Omuzları çalıştıran pivot hareketi:

omuzlari-calistiran-pivot-hareketi-resim

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bandı uçlarından ellerinizle tutun. Resimdeki gibi elinizin birini karın hizasına diğerini ise açık pozisyona getirin. Karın hizasındaki eliniz sabit duracak şekilde diğer elinizle bandı gerin ve daha sonra tekrar gevşetin. Aynı hareketi her iki kol için de 12 kez tekrarlayın.

12. Omuz ve kolların arkasını çalıştıran ok ve yay hareketi:

omuz-ve-kollarin-arkasini-calistiran-ok-ve-yay-hareketi-resim

Egzersiz bandını ellerinizle uçlarından tutun ve bacaklarınızı da omuz genişliğinde yana açın. Resimde görülen şekilde ok atma pozisyonu alın. Bu pozisyonda ok atarmış gibi arkadaki elinizi gerdikten sonra tekrar yavaşça bırakın. Hareketi kollarınız için ayrı ayrı 12 defa tekrarlayın.

Kol İnceltmek İçin Öneriler

Birçok kadın gibi kollarınızın kalın olmasından şikayet ediyorsanız, sizlere bazı önerilerde bulunacağız. Bu önerilerimizden bir ya da birkaçını uygulayarak daha fit ve ince kollarınız olmasını sağlayabilir, ayrıca kollarınızda sarkmaların meydana gelmesini önleyebilirsiniz. Şimdi önerilerimize sırayla göz atalım.

1. Ağırlık Kaldırma

kol-inceltme-agirlik-kaldirma-resim

Ağırlık kaldırma uygulamasında genelde dambıllar kullanılır. Ancak dambılınız yoksa her şey bitmiş değil. İllaki hazır su aldığınız zamanlar vardır. Yarım litre olan pet şişelerde su aldığınız zaman şişeleri atmayın. Çünkü ağırlık kaldırmada pet şişelerden faydalanabilirsiniz. Şişeleri ağzına kadar doldurun ve sıkıca ağzını kapatın. Bu arada şişeleri tam doldurun ki boşluk kalmasın. Şişelerde boşluk kalması hareket yaptığınız anlarda dengesizlik yapabilir. Şişeleri doldurduktan sonra 30 defa önce kaldırın sonra indirin. Bu 30’luk hareketi 2 defa uygulayın.

2. Doğru ve Dengeli Beslenme

kol-inceltme-dogru-ve-dengeli-beslenme-resim

İnce kollar sahip olmada doğru ve dengeyi bozmadan beslenme çok önemli. bazı kadınlar yemek konusunu biraz abartabiliyor. Yani kızartmalardan böreklere, tatlılardan cipslere kadar pek çok zararlı gıda vücut için faydalı sonuçlar ortaya çıkarmıyor. Sürekli hamur işi ve yağlı yemekte kolların hem sarkmasını hem de giderek kalınlaşmasını sağlıyor. Bu yüzden beslenme anlamında biraz daha dengeli ve faydalı gıdalar tüketmekte fayda var. Özellikle yağlı yiyecekler en büyük düşmanınız.

3. Evde İş Yapmak

kol-inceltme-ev-isi-yapmak-resim

Hangi ev işi olursa olsun hareketli olmanızı sağlar. Örneğin çamaşır asmak bile kolarınızı hareketlendirir ve ıslak çamaşırların kollarınıza bindirdiği yük minik bir ağırlık kaldırma egzersizine dönüşür. Sıkı ve gergin kollar için evde yapabileceğiniz pek çok farklı iş olduğunu söylememize gerek yok sanırım 🙂

4. İncelten Yağlar ve Kremler

kol-incelten-yaglar-ve-kremler-resim

Yağlar ve kremleri birkisel olanlardan tercih edin. Ancak sadece inceltici krem ve yağ ile kollarınızın incelmesini beklemeyin. Bu yöntem tek başına işe yaramaz. İncelten krem ve yağların yanı sıra hareketli olmanız yani spor yapmanız da gerekir. Büyük ölçüde etkili olmasalar da yüzde 10 oranında gösterecekleri etki bile kolların incelmesine destek olacaktır. Egzersiz hareketleri ile yağ ve kremleri denemenizi öneririm.

5. İnce Kollar İçin Masaj

ince-kollar-icin-masaj-resim

Şöyle bir bakınca masaj her derde deva gözüküyor. Yanlış değiş hani. Kol inceltmek için hafta içerisinde fazla değiş 2 ya da 3 defa inceltici özelliğe sahip bir kremle kollarınıza masaj yapın. Hem kremin hem de masaj ile kaslarınızı uyarmanın kolların incelmesinde etkili olduğunu göreceksiniz.

6. Kol İnceltmek İçin Pilates

kol-inceltmek-icin-pilates-resim

Pilates yapmanın vücut üzerindeki etkilerini söylememize gerek yok sanırım. Kısaca değinmek gerekirse vücut sıkılaştırma adına oldukça etkili bir yöntemdir. Siz sadece vücudunuzda hangi bölgenizi incelteceğinize karar verin, gerisini ona bırakın. Gergin lastik ile yapacağınız bu hareketler daha ince kollara kavuşmanızda size çok yardımcı olacaktır.

7. Soğuk Suyun Etkisi

kol-inceltme-soguk-su-etkisi-resim

Soğuk su diyerek geçmeyin. Vücudu diri tutmak adına oldukça etkili bir uygulamadır. Sadece her duşun sonunda kısa bir süre vücudunuzdan soğuk su geçirin. Diyeceksiniz ki dayanamam buz gibi suyun altında. O halde kollarınıza tutmanız da şu an ki konumuzda ulaşmak istediğimiz hedef için yeterli olacaktır.

8. Şınav Çekin!

kol-inceltme-sinav-cekmek-resim

Kolları ince bir şekle sokmak için belki de en etkili yöntemlerden biri şınav çekmektir. Zor bir hareket olsa da her şeyin bir bedeli vardır diyerek klasik bir söz kullanmak zorunda kalıyorum maalesef. Çünkü şınav kol inceltmek için hem çok etkili bir yöntem hem de zor bir hareket. Ancak çok zorlanıyorsanız yarım şınav çekerekte bu hareket için ilk adımı atabilirsiniz.

9. Tenis Oynayın!

ince-kollar-icin-tenis-resim

Kollarınız hiç olmadığı kadar aktif çalışsın istersiniz değil mi? O zaman tenis gibi bir spordan daha etkili bir spor bulamazsınız. Bu arada tenis pahalı bir spor şeklindeki vesveselere de inanmayın artık. O eskidendi. Şimdilerde pek çok şehirde özel tenis kortları var. Bu kortlarda kendi raketiniz ve toplarınızı alarak cüzi fiyatlara tenis oynayabilirsiniz.

10. Yüzme Sporu

kol-inceltme-yuzme-sporu-resim

Sadece yaz aylarında ya da tatile çıktığınızda yüzmeyin. Yüzmek vücutta pek çok bölgenin aynı anda çalışmasını sağlar. Çalışan bu bölgelere tabii ki kollar da dahildir. Üstelik bu sporda kollar oldukça aktif olduğu için gergin ve sarkmalardan uzak kolların en önemli yardımcısı yüzmektir. Çok fazla abartmanıza gerek yok. Sizden istediğimiz haftada sadece 3 kere her yüzme 1 saat kadar olacak şekilde yüzün. Çok geçmeden kollarınızda yarattığı etkiyi siz de fark edeceksiniz.

Kol Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Kol sarkması denince akla ilk gelen neden aşırı kilolu durumdan zayıf hale gelmektir. Örneğin 100 kilo olan bir kişinin yaptığı diyet ve egzersizler sonucunda 60 – 70 kiloya inmesi sonucunda kollarda sarkmalar oluşur. Kollarda yağlanma meydana gelir ve deri belirgin bir şekilde sallanır. Tabi sadece kollarda yağlanma olmaz, vücudun birçok bölgesinde de yağlanma meydana gelir.

Kol Sarkması Nasıl Geçer?

Uzmanlar kol sarkması için uygulanan krem, ilaç, bitkisel karışımlar gibi uygulamaların geçici çözümler olduğunu savunmaktadır. Kolun sarkmasının o bölgede oluşan yağ birikmesi nedeniyle meydana geldiğini belirten uzmanlar, kalıcı çözüm için kol inceltme ameliyatı olunması gerektiğini ifade etmektedir.

Ayrıca kol korsesi ve bantları gibi yardımcı aletlerle de kalıcı çözümlere ulaşmak zordur. Bu nedenle sarkmalarda kurtulmak isteyen bir kişinin ameliyat olması önceliklidir. Rahatsız edici ve bariz bir şekilde kol sarkmaları için ameliyat kalıcı bir çözümdür.

Kol İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol inceltme ameliyatı genel ve lokal anestezi altında yapılır. Kişiye göre değişen bu duruma uzman hekim karar verir. İki farklı uygulama ile gerçekleşen ameliyatta ya derideki fazlalık çıkarılır ya da yağ alma işlemi uygulanır. Ancak kolun durumuna göre aynı anda her iki işlemin yapıldığı ameliyatlar da görülebilir.

kol-sarkmasi-ameliyati-resim

[wp_ad_camp_1]

Uygulama dirsek ve koltuk altı arasında kalan kısımda gerçekleştirilir. Arada kalan bölgede meydana gelen sarkmalar yapılan işlemlerle düzeltilir. Sarkmanın büyüklüğüne göre uygulanan işlemlerde değişiklik görülebilir. Örneğin sarkma çok fazla yoksa koltuk altında kalan kısımdan küçük bir kesi sayesinde kol gerilir ve ameliyat bu şekilde tamamlanır. Bu şekilde yapılan uygulamalarda iz kalma gibi durumlarla karşılaşılmaz. Kalsa dahi koltuk altında kalan iz belli belirsiz olacaktır.

Kol İnceltme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ortalama bir süre vermek gerekirse kol inceltme ameliyatı yaklaşık 2 saat kadar sürer.

Kol İnceltme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılır?

Ameliyat sonrasında hasta en az 1 gün hastanede kalır. Doktorun verdiği tarihlere göre kontrole gelir ve ameliyatın ardından yaşanacak ağrı gibi durumlar için ağrı kesici ilaçlar verilir. Bir de ameliyattan sonra doktor kişiye kol korsesi verir. Hasta ortalama 3 hafta kadar bu korseyi takar ve bu süre içerisinde morluk ve ödem gibi durumlarda yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Tamamen iyileşme süreci ise ortalama 2 ay kadar devam eder.

Kol İnceltme Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

Başarılı sonuçlar alınmak istenen bir kol inceltme ameliyatı plastik ve estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Özellikle sık aralıklarla kol sarkması operasyonu yapan doktorlar tercih edilmelidir.

Kol İnceltme Ameliyatı Fiyatı?

Ameliyatta ilk olarak liposuction uygulaması ile kollar inceltilir, daha sonra deri çıkarma işlemine gidilir. Bu işlemler göz önünde tutularak bir kol inceltme ameliyatı fiyatı 4000 – 6000 TL arasında ameliyatı yapan doktor ve merkeze bağlı olarak değişim gösterir.

Lazer Lipoliz ile Kol İnceltme Yöntemi (Ameliyatsız)

Ameliyat yapılmadan kolların inceltilmesi lazer lipoliz yöntemi ile mümkün olur. Lokal anestezi ile yapılan uygulama, kilo verdikten sonra kollarında sarkmalar meydana gelen kişilerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

lazer-lipoliz-ile-kol-inceltme-resim

Lazer Lipoliz Nasıl Bir İşlemdir?

– İşlem kolların durumuna bağlı olarak 30 – 90 dakika arasında bir zaman sürer.

– Lokal anestezi ile yapılır.

– Sadece tek seans ile işlem sonuçlanır.

– Ameliyattan korku duyan kişiler için oldukça ideal ve başarılı bir yöntemdir.

– Lazerle yağ alma işlemi olarak adlandırılan lazer lipoliz sonrasında ilk zamanlarda kollarda çok küçük bir iz kalır. Bunu bir iğne ucu kadar tanımlayabiliriz. Ancak 1 – 2 ay sonra bu iz de kaybolur.

– İşlem sonrası ilk zamanlarda kollarda hafif dereceli ağrılar hissedilebilir.

Lazer Lipoliz Kimlere Yapılır?

Aşırı kilo kaybından dolayı kollarında belirgin derecede sarkmalar oluşan ve gebelik dönemini atlatmış kişilere lazer lipoliz uygulanabilir.

Kol İnceltici Bitkisel Yöntem

Sizlere Suna Dumankaya tarafından geliştirilen ve bölgesel zayıflama konusunda etkili bir bitkisel yöntemden bahsetmek istiyoruz. Dumankaya’nın bitkisel karışımı bölgesel zayıflama üzerinde etkili olduğu için sadece kollarınıza uygulayarak incelme sağlayabilirsiniz. Şimdi karşımı anlatmaya başlayalım.

Suna Dumankaya Bölgesel Zayıflama Tarifi

Gerekli Malzemeler;

– Portakal kabuğu yağı

– Mersin yağı

– Defne yaprağı

– Biberiye yağı

– Limon kabuğu yağı

– Kekik yağı

– Badem yağı

– Susam Yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemelerden eşit ölçülerde alınarak bir kap içerisinde karıştırılır ve hazırlanan karışım masaj ile beraber kollara uygulanır. Karışımı sürdükten sonra kollarınızı sarın ve bu şekilde en az 2 saat kadar bekleyin. Yeteri kadar bekledikten sonra sargıyı çıkarıp kollarınızı yıkayabilirsiniz. Faydasını görmek için ortalama 2 günlük aralıklarla karşımı uygulayın.

Karışımın içeriği tamamen bitkisel yağların birleşiminden meydana gelmektedir. Zayıflatılmak istenen bölgeye dairesel hareketler ile masaj yapılarak uygulandığında o bölgede kan dolaşımı hızlanır ve yine bölgedeki yağlar kısa zamanda parçalanır.

Kol İnceltici Kremler Nelerdir?

Sarkan kalın kollar için de bazı kremler etkili olabilir. Ancak bu tür kremleri kullanırken kolları çalıştıran hareketler de yapılması yararlı olacaktır. Kremler bu şekilde daha etkili olur ve kolların incelmesine katkıda bulunur.

Kol İnceltme Kremi Guarana Slimmine Cream

Hem erkekler hem de kadınlar için iki farklı kategoride üretilen guarana slimmine cream, içerisinde guarana bitkisi, karabiber özütü, buğday özü yağı gibi bileşenler yer alır. Amazon ormanlarında yetişen guarana, kafein açısından çok zengin bir bitki olarak karşımıza çıkar. Karabiber özütü ise derinin en üst tabakasının ısınmasını ve bu şekilde kremin daha derinlere etki etmesine yardımcı olur. Cildin kırışmasını önleme ve elastikiyetini yitirmemesinde ise buğday özü yağı baş rol oynar. Kremin içeriğinde bulunan diğer bileşenlerin sıkılaştırıcı ve cilt elastikiyetini koruyucu görevlere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

kol-inceltme-kremi-guarana-slimmine-cream-resim

Guarana slimmine cream kullanımı:

Guarana krem günde sadece 1 defa kullanılır. Her gece uyumadan önce kullanılması tavsiye edilen krem, bir yemek kaşığı (8 – 10 gram) kadar alınır ve hafif masaj yaparak dairesel hareketler ile dirseklerden üst bölgeye güzelce yedirilir. Ayrıca guarana krem bel ve karın bölgesinde de kullanılabilir. Kolların ise dirsekler ve omuzlar (dahil) arasında kalan bölümünde kullanıma uygundur. Kullanıldıktan sonra eller sabunla yıkanmalı, iyice durulanmalı ve krem kesinlikle genital bölgeye temas ettirilmemelidir.

Guarana slimmine kol inceltme kremi fiyatı: 89 TL.

Buree Express Slim Kol İnceltme Jeli

Cildin sıkılaşmasını ve daha gergin bir yapıya kavuşmasını sağlayan buree express slim, sadece cildi sıkılaştırmaz aynı zamanda cildin yenilenmesine katkıda bulunur. Bölgesel yağlanmaya direkt etki ettiği gibi kollardaki sarkmanın en azılı düşmanıdır. Her cilt tipine uygundur, hatta hassas ve alerjik ciltler için bile kullanılabilir. İçeriğinde yer alan bitkisel karışımlar deride gevşekliği en aza indirger ve kolların yeniden eski haline dönmesine yardımcı olur.

buree-express-slim-kol-inceltme-jeli-resim

Buree express slim kullanımı:

Ortalama 1 ay kadar kullanılması tavsiye edilen buree express, sabah ve akşam olmaz üzere günde 2 kez kullanılır. Uygulamadan önce cilt temizlenir ve temizlenen bölgeye dairesel hareketler çizerek masaj ile sürülür. Krem tam olarak cilde nüfuz edene kadar masaja devam edilir. Sürme işleminin ardından eller sabun ve bol su ile iyice yıkanmalıdır.

Buree Express Slim Özellikleri

– Yapay koruyucular bulunmaya buree express doğal bir kremdir.

– İçerisinde paraben yoktur.

– Alkol ve parfüm içermez.

– İçerisinde herhangi bir hayvansal ürün bulunmaz.

– Renklendirici ya da pigment bulundurmaz.

– Biyolojik olarak ayrışabilme özelliği vardır.

Göz ile kesinlikle temas etmemesi gereken buree express slim kol inceltme kremi, günde 2’den fazla kullanılmamalıdır. Fazla kullanımlarda cildin tahriş olma riski yüksektir.

Buree express slim kol inceltme kremi fiyatı: 149.95 TL.

Sıkılaştırıcı ve İnceltici Scream Krem

Scream kremin özelliği ciltte bulunan kolojen yapıyı güçlendirmesi ve sıklaştırmasıdır. Kullanılmaya başladıktan bir süre sonra cilt fark edilir bir şekilde sıkılaşır ve esnek bir hale gelir. Ayrıca cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlarken kaybolan nemi geri getirir.

sikilastirici-ve-inceltici-scream-krem-resim

Scream krem kullanımı:

Günde 2 defa kullanılır ve sabah akşam uygulanması gerekir. Ayrıca dairesel hareketler ile masaj yaparak cilde sürülmelidir. Scream sıkılaştırıcı krem başta kollara olmak üzere karın ve kalça bölgesinde etkili bir sıkılaştırıcı kremdir.

Sıkılaştırıcı ve inceltici scream krem fiyatı: 69 TL.

Kol İnceltme Korsesi ve Faydaları

Korseler bilindiği gibi vücudu sıkılaştırma ve inceltme konusunda geçici çözümler sunar. Ancak kol inceltme korsesi tam olarak sadece kolu ince göstermez, aynı zamanda destekleyici kremlerle kollarda incelme meydana getirir. Kol incelten korseyi takmadan önce ilk olarak inceltici ve sıkılaştırıcı özelliği bulunan kremlerden biri bir fındık büyüklüğü kadar alınarak kola masaj yaparak sürülür. Ardından inceltici korse kola takılır ve korse sayesinde krem cilt tarafından emilir. Böylece krem cilt tarafından daha iyi emilir ve kollarda zamanla belirli oranda incelme meydana gelir.

kol-inceltme-korsesi-resim

Kol inceltme korsesi bulamıyorsanız, kendi korsenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uzun boğazlı bir çorap bulmak ve çorabı bilek bölümünden kesmektir. Çorabı kestikten sonra kol incelten kremi kolunuza masaj yaparak güzelce yedirin ve dirsek ile omuz arasında kalan bölgeye kremi tam olarak uygulayın. Sonrasında ise çoraptan yaptığınız korseyi kolunuza takın. Çorap korseyi omuz bölgesine kadar çekmenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki videoda anlattığımız bu yöntemin uygulanışını görebilir ve daha net bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

Sarkık Kollar İçin Korse Yapımı Videosu

Kol İnceltme Aletleri Nelerdir?

Aslında bu aletler egzersiz hareketlerinde kullanılan aletlerdir. Kol inceltme hareketleri bölümünü anlatırken bu aletlerin bazılarının neler olduklarına yer verdik. Hatta aletlerin nasıl kullanılması gerektiği konusunda da bilgi vermeye çalıştık. Şimdi bu aletleri ve kolları inceltmeye nasıl yardımcı olduklarını tekrar hatırlayalım.

1. Pilates

Pilates ile yapılan belirli egzersizler kolların zamanla incelmesine yardımcı olur. Üstelik bu yöntem doğal bir uygulama olduğu için herkes tarafından uygulanabilir. Önemli olan pilates ile yapılan hareketleri düzgün bir şekilde yapmak ve bu konuda istikrarlı olmaktır.

kol-inceltme-aletleri-pilates-resim

2. Dambıl

Yazımızın içerisinde de ağırlık kaldırma başlığı altında dambılları örnek vermiştik. Hatta dambıl bulamadığınız zamanlarda küçük su şişeleriyle de aynı işlemleri uygulayabilir ve kollarınızın incelmesine yardımcı olabilirsiniz.

kol-inceltme-aletleri-dambil-resim

3. Korse

Korseyi tek başına kullanmanız sadece görüntü olarak kollarınızı ince gösterir. Bu nedenle korseyi giymeden önce kol inceltici krem uygulamalı ve bunun ardından korseyi takmalısınız. Bu şekilde kolunuzu sıkı bir şekilde saran korse kremin cilt tarafından emilimini kolaylaştıracak ve etkisini daha hızlı bir şekilde göstermesine olanak sağlayacaktır.

kol-inceltme-aletleri-korse-resim

Sıkı kollara sahip olmak için yapmanız gereken hareketler ve pilates ile zayıflama hareketleri konularımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

1. Sıkı Kollar İçin Egzersiz Hareketleri

2. Plates ile Zayıflama Hareketleri Nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*