Kokulu Akıntıda Ne Yapmalı – Kokulu Akıntı Sorunu

Bazı ziyaretçilerimizden buna benzer sorular aldığımız için değinmekte fayda gördük. Kadın doğum polikliniklerinde genellikle bu ve buna benzer sorunlardan dolayı pek çok hastayı görmek mümkündür.Kokulu akıntı çoğunlukla normal akıntılar şeklinde ortaya çıkarken bazı durumlarda da bir hastalığın habercisi olabilir. Yani başka bir deyiş ile her akıntı hastalık belirtisi değildir. Eğer akıntı kokusuz ve herhangi bir sıkıntı ile beraber kendini göstermiyorsa bir sorun olmadığını söylemek mümkündür.

Akıntı Türleri Nelerdir

Fizyolojik akıntı, adet döneminin her gününde ortaya çıkabilir. Bazı durumlar da ise belirli günlerde kendiliğinden ortaya çıkar. Bazı dönemlerde yoğun bir şekilde normal akıntılarda gözlenebilir. Eğer yoğun olarak akıntınız oluyorsa, bu doğrudan bir hastalığın habercisi olarak yorumlanmaması gereken bir durumdur. Yine de bir doktora başvurmanız hem sizin rahat etmeniz hem de varsa bir rahatsızlığın ortaya çıkarılması açısından son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. İnternet üzerinde yer alan yorumlara dikkat ederek çeşitli tedavi yöntemleri tercih edilmemeli ve bir doktordan yardım alınmalıdır.

Kokulu Akıntı

Bazı akıntılar ise cinsel ilişkide sorun ortaya çıkarabilir. Aynı zamanda ağrı ve koku ile ortaya çıkması da söz konusudur. Sizde de böyle kokulu akıntı varsa bir doktora giderek sorunu derinlemesine araştırabilirsiniz. Dikkate alınması gereken akıntıların özelliklerini sıralayacak olursak;

Kokulu ve ağrılı ortaya çıkanların yanı sıra, içerisinde küçük parçalar halinde ortaya çıkan ve yeşil – sarı renkli olan akıntılar bazı sorunların olması şeklinde açıklanabilir. Bunun için vakit kaybetmeksizin doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Buna karşın çoğunlukla akıntı şikâyeti ile gelenlerde herhangi bir sıkıntı olmayan normal akıntı görülür. Vajinal akıntı pek çok şikayete paralel olarak ortaya çıkabilir. Bu sebepten türüne, rengine, kokusuna ve yapısına bağlı olarak hareket edilmelidir. 

Paylaşım Yaparken

Pek çok konu başlığında yazılar yazmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde sağlık bölümünü güncel tutmaya çalışsak da bu bölümde yer verdiğimiz konu başlıklarının büyük bir çoğunluğunu sizden gelen yorumlara göre yazmaya çalışıyoruz.

www.ruz4.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*