Koç Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Burçların kadını ile erkeği arasında genelde çok fazla fark bulunmaz. Cinsiyetin farklı olmasından kaynaklı bazı özellikleri değişiklik gösterse de karakter yapısının aşağı yukarı aynı olacağını söyleyebiliriz. Oysa ki koç burcu erkeği için bu durum biraz daha farklı olabilir. Kadını ile erkeği arasında yapısal olarak farklılıklar dikkat çekicidir.

Koç Burcu Erkeği Genel Açıklaması

Enerjik yapısı ile toplumun dikkat çekici bireyi olmaya adaydır. Tek artısı bu değildir elbette! Koç burcu erkeği kendine güven söz konusu olduğunda bir adım öne çıkar. Onu birkaç kelime ile tanımlayacak olursak hızlı – atletik ve atılgan demek yanlış olmayacaktır.

Doğrularını çok fazla savunduğu için hata kabullenmez yapısı ile de dikkat çeker. Bu onu çok dik başlı ve gereğinden fazla bencil bir özellikle de dışa vurabilir. Kadını ile kıyaslandığı zaman otorite konusunda daha dik başlı olmayı tercih ettiğini söyleyebiliriz. Koç burcu kadınına oranla insanlarla otorite kurma konusunda psikolojik bir haz duyar. Bu durum onu sorgulanamaz ve özgürlüğüne düşkün bir insan haline getirebilir.

Arkadaş İlişkileri

Koç burcu erkeğinin arkadaşları ile iletişimi diğer burçlara göre çok daha fazladır. Onlar için arkadaşlık olmazsa olmaz bir özellik olarak dikkat çeker. Bir burçla arkadaş olunması gerekseydi kesinlikle o koç burcu erkeği olurdu.

Yardım konusunda da kendi çizgileri içerisinde iyi bir bağışçıdır. İnsanların sorunlarına hakim olmayı ve onları ortadan kaldırmayı sever. Fazlasıyla cömert mizacı sayesinde insanların da onu çok sevmesini sağlar. Onlar için en iyi meslek kendi işlerinin patronu olmaktır. Başka insanlar tarafından yönetilmekten çok hoşlanmadıkları gibi emir almakta onlar için pek anlaşılabilir bir durum olmayacaktır.

Eleştiri konusuna da kısaca değinmek gerekirse, yaptığı işlerle ilgili bir eleştiri aldığında saldırıya geçebilir. Başka insanları kırma konusunda sözünü esirgememekte onun bir diğer özelliğidir. Sert dili bazen başına iş açabilir. Yalnız çok sevilen bir kişi olduğu için insanlar onun bu özelliğinin üzerini örtmeyi daha doğru bulabilir.

Ev Yaşantısı

Ailesine arkadaşlarına olduğundan daha fazla düşkündür. Bir arada yaşamaktan ve akşam sohbetlerinden hoşlanır. Huzurlu bir aile hayatı onun mutlu olması için son derece önemli bir konu başlığı olarak dikkatleri üzerinde toplar. Pazar piknikleri ve ailesi ile birlikte yaptığı aktivitelerde onun mutlu olması için yeterli olacaktır. Hem erkeği hem kadını ile koç burcu uçların ve otoritenin burcudur. Bu özelliği ile onu sevmeniz halinde hayatınızın merkezinde yer alacak her zaman iyi bir dost olmasının yanı sıra bazen de direktifleri ile sizi rahatsız etmeyi başaracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*