Klitoris Nedir – Klitoris Nerededir

Farklı konu başlıklarına elimizden geldiğince değinmeye çalışıyoruz. Bu sebepten merak ettiğiniz bir soru olursa kadın forumu bölümünden bize ulaşmayı unutmayınız. Elimizden geldiğince internette var olan akademik içerikleri, bilgilendirme sitelerini ve diğer başlıkları harmanlayarak bilgilendirme yapmayı amaçlıyoruz. Bu arada herhangi bir sorun karşınıza çıkarsa yorum bölümünden bize ulaşırsanız bilgilendirmeleri doğru bir şekilde güncellemeye gayret ederiz. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Üzeri Örtülen – Önemsenmeyen Klitoris Gerçeği

Kadınlarda cinsel birleşme esnasında zevk alınmasını sağlayan iki farklı bölge bulunmaktadır. Klitoris bu bölgeler arasında oldukça önemli ve farklı bir yere sahip olmaktadır. Vajinanın ağız kısmında bulunması ve sürtünmeye bağlı olarak tepki göstermesinden dolayı son derece önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir.

İlişki esnasında önemli bir yeri bulunmasından dolayı yapı olarak penisin benzeri olarak ön plana çıkmaktadır. Genel olarak klitorisi mercek altına aldığımız zaman erkek cinsel organının homologu olarak ön plana çıktığı da bilinmektedir.

Klitoris Nedir ?

Kadınlarda ilişki esnasında zevk alamama problemleri genellikle klitoris kaynaklı olabilir. Buna benzer bir şekilde vajinusmus problemi de aynı şekilde klitoris şeklinde ön plana çıkmaktadır. Kadınlarda cinsel yapı bakımından klitoris, kızlık zarı ve vajina problemi ön plana çıkar.

Cinsel birleşme esnasında yüksek oranda haz sağlamasının temel nedeni üzerinde yer alan sinir hücreleridir. Eğer klitoris yeterli miktarda gelişim gösterdiyse normal bir kadında 80 binin üzerinde sinir hücresi olduğu bilinmektedir. Bu özellikleri bakımından penisin iki ve iki buçuk katında sinir barındırdığı için daha yüksek oranda zevk alınmasını sağlamaktadır.

Klitoris Nerededir ?

Kadınlarda cinsel birleşmeden zevk alınmasını sağlayan tek nokta klitoris olmadığı için erkeklere oranla daha yüksek miktarda haz elde etmeleri de vajina geneline yayılmış sinir sonlanmaları ile açıklanabilir.

Klitoris penisin homologu olduğu için emriyonik çağda erkeklik hormonu ile yüksek oranda karşı karşıya bırakılırsa penis oluşacaktır. Penisten farkı ise kadınlarda idrar kanalı ile delinmemiş özelliğe sahip olmasıdır. Sadece haz almayı sağlayan ve vajinanın giriş kısmında bulunan bir organ olarak ön plana çıkmaktadır.

Daha farklı bir konu başlığında bize ulaşmak isterseniz kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz. Elimizden geldiğince doğru bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*