Kıvrık Kirpikler İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

kivrik-kirpikler-icin-dogal-yontemler-nelerdir resim

Makyajın önemli unsurlarından biri de kirpiklerdir. Etkileyici kirpikler daha dikkat çekici bir makyajın ön plana çıkmasını sağlar. Bu nedenle birçok kadın daha dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmaya çalışır. Kirpik modellere farklı şekillerde olabilir. Bunlardan biri de kıvrık modeller olarak karşımıza çıkar. Kıvrık kirpikler için doğal yöntemler ile istenen modelde kirpiklere sahip olmak mümkündür.

Kıvrık kirpikler için doğal yöntemler arasında neler yer alır?

Farklı uygulamalar ile kıvrık kirpik modelleri oluşturmak mümkündür. Sizlere sunacağımız tarifleri eksiksiz bir şekilde uygulayarak kıvrık kirpik nasıl yapılır? daha yakından görebilirsiniz.

Kıvrık kirpikler için hint ve badem yağı uygulaması

kivrik-kirpikler-icin-dogal-yontemler-nelerdir1 resimGerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kadar hint yağı

– 1 çay kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak hint yağı ve badem yağı karıştırılır. Ardından karışım bir şişe içerisine alınır ve 15 gün boyunca kirpiklere uygulanır. Karışımın kulak çubuğu ile kirpiklere uygulanması tavsiye edilmektedir. Ancak uygulama sırasında karışımın gözlere temas ettirilmemesi önemlidir. Ayrıca 15 günün sonunda kıvrık hale gelen kirpiklerin ardından uygulamaya son verilebilir.

Doğal yağlar ile kıvrık kirpikler

Gerekli malzemeler;

– ½ çay kaşığı badem yağı

– ½ çay kaşığı fındık yağı

– ½ çay kaşığı susam yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler bir kase içerisinde karıştırılır ve hazırlanan karışım yaklaşık olarak 1 ay boyunca kirpiklere uygulanır. Karışımın az oranda sürülmesi ve gözlere temas ettirilmemesi önemli bir husustur. 1 ay kadar yapılan uygulamanın sonunda kirpiklerde gözle görülür derecede uzama meydana gelir.

Kıvrık kirpikler için sarımsak yağı

Gerekli malzemeler;

– 2 çorba kaşığı kadar sarımsak yağı

– 1 tane cevizin içi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Sarımsak yağı öncelikle bir kase içerisine alınır ve ardından ceviz 3 ya da 4 parçaya bölünerek kaseye ilave edilir. Karışım 2 gece kadar ağzı kapatılarak bekletilir ve sonrasında 1 hafta boyunca kirpiklere uygulama yapılır. 1 haftanın sonunda kıvrık kirpiklere sahip olmak mümkündür.

Not: Tüm karışımlar uygulama esnasında kesinlikle gözlere temas ettirilmemelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*