Kıvırcık Saçları Düzleştirme Yolları Nelerdir?

Bazı kıvırcık saçları düzleştirmek oldukça zor bir durumdur. Saçlarını düzleştirmek isteyen birçok kadın çeşitli kozmetik ve kimyasal içerikli ürünler ile saçlarını düzleştirmeye çalışmaktadır. Ancak bu tür ürünler genelde saça zarar vermekte ve saçların doğal yapısını bozmaktadır. Kıvırcık saçları düzleştirme yolları arasında en etkili yöntemler doğal olarak yapılan yöntemlerdir. Doğal içerikli uygulamalar ile saçların düzleştirilmesi zararsız olduğu kadar sağlıklı uygulamalar olmaktadır.

Kıvırcık saçları düzleştirme tarifi

Sizlere sunacağımız bu tarif kıvırcık saçları düzleştirme konusunda oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Düzenli ve doğru bir şekilde uygulandığında aşırı derecede kıvırcık olan saçları dahi düz bir şekle sokmak mümkündür.
[wp_ad_camp_1]

Gerekli malzemeler;
– Bir çay bardağı kadar soya yağı

– Bir tatlı kaşığı elma sirkesi

– İki yemek kaşığı acı badem yağı

– Bir çay kaşığı deniz tuzu

– Küçük bir kap

– Büyük bir kap

– Bir miktar su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle yukarıda bulunan listelenmiş olan tüm malzemeler küçük kap içerisine alınır ve karıştırma işlemi yapılır. Bunun ardından büyük kap su ile doldurulur ve küçük kap büyük kap içerisinde benmari yöntemiyle ısıtılmaya alınır. Kısa bir süre büyük kap içerisinde ısınan karışım, ateşten alınır ve saçların dibinden başlanarak saç tellerinin tamamına kadar sürülür. Sonrasında saçlar streç bir film ile sarılır ve ortalama 2 saat kadar bu şekilde beklenir. 2 saatin sonunda saçların ılık su ile yıkanması yeterlidir.

Kıvırcık saçları düzleştirme kürü saçlara her gün uygulanabilen kürlerden biri olmaktadır. Her gün yapılarak 1 hafta sonra kıvırcık saçlarda gözle görülür bir şekilde düzleşme meydana gelecektir. Doğal bir uygulama olması saçları düzleştirmesinin yanında bakım yapmasına da olanak sağlar. Kıvırcık saçlarınızı düzleştirmek için bu karışımı gönül rahatlığı ile kullanabilir ev aynı zamanda saçlarınıza bakım yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!