Kıskanç Erkeklerle Nasıl Baş Edilir – Öğrenin!

Erkekler çoğunlukla kıskançtır ve sevdikleri kadın her şeyi ile kendisine ait olsun isterler. Sevdiğiniz erkeğin sizi her erkekten kıskanması hoşunuza giden bir durum olabilir. Ancak bu durum zaman geçtikçe moralinizi bozan ve hayatınızı zorlaştıran bir durum haline gelebilir. Çevredeki her erkeği bir tehdit gibi gören aşırı kıskanç bir erkekle sorunsuz bir ilişki yürütmek çok zordur. Yinede size vereceğimiz kıskanç erkekle baş etmenin yolları hakkındaki birkaç tüyo ile sorunsuz bir ilişki yürütmeniz mümkün.

Kıskanç Erkekle Baş Etme Yolları Nelerdir?

Kıskanç erkeklere karşı uygulanması gereken bazı yöntemler vardır. Bunun için öncelikle kıskanç erkeklere nasıl davranmalı? tam olarak bilmeli ve ardından uygulama aşamasına geçilmelidir. Şimdi kıskanç erkekler için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

Sevgilinize Karşı Düşünceli Olun!

Hayatınızdaki erkeğin kıskançlık sebebi çok basit bir nedene dayalı olabilir. Onu anlamaya çalışın ve empati kurun. Diğer erkeklere ondan daha fazla değer verdiğinizi düşünüyor olabilir. Sevgilinize sizin için ne kadar önemli olduğunuzu anlatın. Bunu hem sözlerinizle hem de davranışlarınızla gösterin.

Kiskanc Erkekle Bas Etmenin Yollari4 Resim
Kıskaç Erkeğe Karşı Düşünceli Olmayı Elden Bırakmayın!

Sevgilinizi Yaptıklarınızdan Haberdar Edin!

İş yerinizde fazladan çalışmanız gerektiğinde veya arkadaşlarınızla bir şeyler yapacağınızda erkek arkadaşınızı haberdar edin. Bunu içinizden gelerek onu sevdiğiniz için yapın. Mecbur hissederek kesinlikle yapmayın. Onu haberdar etmeniz size olan güvenini artıracak ve özellikle kıskanç erkekler bu konuda kendini daha rahat hissedecektir.

Kiskanc Erkekle Bas Etmenin Yollari3 Resim
Yaptığınız Aktivitelerden Ya da Gezmelerden Haberdar Olmasına Özen Gösterin!

Güvenini Kazanın!

Sevdiğiniz erkeğin sizi fazla kıskanması çevrenizdeki erkekleri tanımadığı içindir. Bu yüzden onun güvenini kazanmaya çalışın. Çevrenizdeki diğer erkeklerin sadece arkadaşınız olduğunu ve sevgilinizin herkesten daha önemli olduğunu hissettirin. Diğer erkeklerle arkadaşlık dışında bir şey düşünmediğinizi sözlerinizle ve davranışlarınızla anlatın.

Kiskanc Erkekle Bas Etmenin Yollari2 Resim
Kıskanç Bir Erkeğin Güvenini Kazanmak En Önemli Şeydir!

Erkek Arkadaşlarınızla Tanıştırın!

Sevgilinizin kıskançlık krizlerini engellemek için en etkili yol onu hayatınızın her anına dahil etmektir. Eğer bunu istemiyorsanız en azından arkadaşlarınızla tanıştırın ve ortak aktiviteler bulmaya çalışın. Bu durum sevgilinizin size olan güvenini artıracak ve tanıdığı insanlarla kendisini daha rahat hissedecektir.

Kiskanc-Erkekle-Bas-Etmenin-Yollari1 Resim
Kıskanç Bir Erkek Arkadaşınız Varsa; Onu Normal Erkek Arkadaşlarınızla Mutlaka Tanıştırın!

Hayatınızdaki erkek haddinden fazla kıskançsa söylediğimiz yolları denemenizi öneririz. Üstünüze düşenleri yaptıysanız ve yanlış bir şey yapmadığınıza inanıyorsanız daha fazla kendinizi zorlamayın. Elinizden geleni yaptıktan sonra sevgiliniz hala aşırı kıskançlıklarıyla ilişkide huzursuzluk çıkarıyorsa terapi görmesinin zamanı gelmiştir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*