Kısa Etekli Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyet törenlerinde en göz alıcı kız olabilmek için bazı yöntemler vardır. Sıra dışı giyinmek, partide şarkı söylemek veya dikkat çekmek için daha birçok çılgın yöntem kullanılabilir. Fakat bir yöntem vardır ki en etkilisi odur. Bu yöntem mezuniyet töreninin yapılacağı mekana ve yaşa uygun elbise seçimidir. Özellikle lise veya üniversitenin mezuniyet balolarında genç kadınların kıyafet seçimleri çok önemlidir. Balonun yapılacağı yere ve konsepte uygun giyinmek gerekir. Bu konuda kısa etekli mezuniyet elbiseleri adeta imdada yetişen modellerdendir. Hem göz alıcı görünmek hem de neredeyse her mekana uydurmak açısından kısa etekli elbiselerden daha iyisi bulmak zordur.

Kısa etekli mezuniyet elbiseleri nelerdir?

Mezuniyet balolarında veya törenlerinde daha cıvıl cıvıl kıyafetler tercih edilmesi neredeyse bir gelenek haline gelmiştir. Fakat uzun ve daha ağır duruşlu kıyafetler de tercih edilebilir. Kısa etekli modeller ise tam da son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kısa etekli mezuniyet abiye modelleri çok hareketli tasarımlardan oluşmaktadır. Üzerinde çiçek desenleri bulunan kıyafetlerden tutun da canlı renklere sahip birçok renkli model kısa etekli mezuniyet elbiselerinde sıkça görülen modellerdendir.

Kısa etekli modellerin mezuniyet törenleri için hazırlanan tasarımlarında parlak kumaşlar ve canlı renkler kullanılması bu modellerin belirgin özelliklerindendir. Gri, pembe, beyaz, gök mavisi, siyah ve daha birçok renk olarak tercih edilen neredeyse tüm modellerde parlak kumaşlar göze çarpmaktadır. Elbise için kullanılan renk koyu renkler olsa da kumaşın kalitesi ve elbise üzerinde kullanılan farklı şekiller elbisenin görünümünü daha canlı hale getirmektedir. Neredeyse durağan görünüme sahip hiçbir model mezuniyet elbiseleri içinde bulunmamaktadır.

Bazı kısa etekli mezuniyet abiyeleri etek kısmı ve üst kısmı farklı renklerde tasarlanmaktadır. Kimi elbiseler de tek renk tasarlanır fakat yukarıda belirttiğimiz fonksiyonlarla elbise hareketlendirilir. Böylece mezuniyet havasına uygun canlı ve neşeli modeller ortaya çıkar. Elbisenin mezuniyet törenlerinde kullanılabilmesi için illa ki çok canlı bir model olması gerekmez. Fakat balonun veya törenin ruhuna uygun bir model olması şarttır. Bu nedenle de genel olarak daha hareketli modeller mezuniyet havasını iyi yansıttıkları için tercih edilirler.

Kısa etekli tüm abiyelerde olduğu gibi bu elbiseler için de topuklu ve açık ayakkabılar tercih edilmelidir. Topuklu ayakkabı modelinin uygun olmadığı düşünülen elbiselerde ise yine üstü açık kısa topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Hatta daha hareketli ortamlar olacaksa babet ayakkabılar bile kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*