Kış Bahçesi İçin Dekorasyon Önerileri

Avrupa’da uzun yıllardan beri kullanılan, ülkemizde ise son yıllarda giderek popülerlik kazanan ve 2000′li yıllardan sonra yapılan lüks ve modern evlerin hemen hemen hepsinde yer alan kış bahçesinin tarihi eskilere dayanmaktadır. Genellikle tavan kısmı da dahil olmak üzere tamamen camla kaplı, kışın ortasında bahar havasını yaşamak isteyen doğa severler için ideal bir mekan kış bahçesi için, dekorasyon mağaza ve dergilerinde birbirinden ilginç fikirler bulabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyonu-
Müstakil bir evde oturuyorsanız, mutlaka bir kış bahçesine sahip olmalısınız. Kışın ortasında karın yağışını, sizi kardan sadece incecik bir camın ayırdığı sıcacık kış bahçenizden izleyebilirsiniz. Misafirlerinizi ağırlamak ve kafanızı dinlemek için kendi köşenize çekilmek istediğinizde, kış bahçesine ihtiyaç duyacaksınız. Siz de, tarihi Roma dönemine kadar dayanan bu kış bahçesi önerilerine kulak vererek, evinize hoş bir yenilik katabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyonu-2
Yaz ve bahar aylarında bahçede zaman geçirmenin verdiği keyif bir başkadır. Ancak kış gelince bu keyif yarım kalır ve kapalı alanlara tıkılıp kalmak zorunda kalırız. İşte bu ihtiyacınızı karşılamanız için geliştirilen kış bahçesi, hangi mevsim olursa olsun bahçe tutkunu olanlar için ideal.

kis-bahcesi-dekorasyonu-3
Kış bahçesinde değişik aksesuarlar kullanarak hem farklı bir hava yaratmış olacak, hem de evinize yenilik katacaksınız. Renkli kavanozlardan fener yapıp, kış bahçesinin çeşitli yerlerine yerleştirin. Hatta varsa, ağaç dallarına da asabilirsiniz. Bu fenerlerin görünümleri, soğuk kış günlerinde bile neşelenmenizi sağlayacak.

kis-bahcesi-dekorasyonu-4

Kış bahçesi aksesuarları arasında en çok beğenilen diğer bir detay da kuş yuvalarıdır. Baharın geldiğinin habercisi olan kuşlar, kış bahçenizde durdukça size baharı anımsatacak. Sesleri ile adeta terapi etkisi yaratan kuşlar ise, kış bahçesi atmosferini tamamlamak için ideal.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*