Kırmızı Topuklu Ayakkabı Modelleri

Kırmızı her moda tasarımının en güzel, en ateşli rengidir. Çoğu kişi tarafından beğenilen bu renk ayakkabıdan tutun da mobilya tasarımları ve hatta son yıllarda araç rengi modasında da oldukça tercih edilen bir renk haline gelmiştir. Araç tasarımları kimileri için bir tutkudur. Bu nedenle de kırmızı araç tutkusu yaşayan herkeste vazgeçilmez bir renk olmuştur. Tutkuyu ve zarafeti temsil eden bu renk ise her sene olduğu gibi bu sene de ayakkabılarda tercih edilen bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımda kırmızı topuklu ayakkabı modelleri ile ilgili yorumlarıma ulaşabilirsiniz.

Kırmızı ve topuklu ayakkabılar tercih nedenleri nelerdir?

Öncelikle kırmızı rengin asaleti ve tutkuyu temsil ettiğini belirtmem gerekir. Yılbaşı geceleri gibi özel gecelerde neden kırmızı renk iç çamaşırlarının tercih edildiğini herkes bilir. Kırmızı renk modanın her sene ve her sezon vazgeçilmez bir rengidir. Çünkü kırmızı renk birçok renkle oldukça güzel ve sorunsuz bir şekilde uyum sağlamaktadır. Kırmızının çekiciliği de işin içine girdiğinde kadın giyiminin vazgeçilmezi haline gelmektedir. Kırmızı rengin en iyi uyum sağladığı renk ise siyah denilebilir.

Renk olarak kırmızının neden tercih edildiğine değindikten sonra bu seneki kırmızı topuklu ayakkabı modelleri tasarımlarına değinmek isterim. Topuk bayan ayakkabısının olmazsa olmazıdır. Bazı sağlık sorunları yaşayanlar ve yazları tercih edilen babet tarzı ayakkabılar haricinde tasarlanan, neredeyse tüm kadın ayakkabıları yüksek veya alçak, ince veya kalın mutlaka bir topukla bütünleştirilir. Bu senenin kadın modası için tercih edilen topuk tarzı ise daha çok genç ve orta yaş bayanlarına hitap eden nitelikte modellerdir. Orta yaş üstü bayanların ince ve yüksek topuktan daha çok daha kısa ve kalın topuklu ayakkabılar seçtiğini düşünürsek bu senenin kadın ayakkabı modasının onlara pek fazla uymadığını da söyleyebiliriz. Tabi ki orta yaş üstü bayanların tercih edebileceği modeller de çoğu mağaza vitrinlerini süslemektedir. Bahsettiğimiz konu bu kışın modasıyla ilgilidir.

Kırmızı rengin tam olarak hakim olduğu ayakkabı modellerinin yanı sıra ayakkabı üzerinde uzun çizgiler halinde kullanılan kırmızı şeritli ayakkabı modellerinden de bahsetmek mümkündür. Bunun yanında ayakkabı tabanı ve topuk rengi kırmızı, ayakkabının üst kısmının ise siyah renkte tasarlandığı modeller de bu senenin modasını oluşturan diğer tasarımlar arasında yer almaktadır. Ayakkabı tasarımında dikkate alınan bir kriter de kullanılan malzemenin cinsidir. Bu kış için özel olarak tasarlanmış kırmızı modellerde daha çok deri kullanılmış. Ancak tek bir rengin kullanıldığı modellerde süet malzemenin oldukça çekici durduğunu da belirtmek isterim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*