Kırışıklıklara Patates ile Bitkisel Çözüm

kirisikliklara-patates-ile-bitkisel-cozum resim

Yüzde kırışıkların meydana gelmesi özellikle birçok kadında can sıkıntısına neden olur. Hatta erken yaşlarda belirginleşmeye başlayan bu durum, kadınların bulundukları yaş içerisinde yaşlanmaya başladıkları hissini verir. Ancak yüzde ortaya çıkan kırışıklıklara patates ile istenen çözümler getirmek mümkündür. Çiğ patates maskesi yüzdeki kırışık görüntülerin giderilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Patates ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Patates ile yapılan cilt bakımı bitkisel yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Çiğ patates maskesi sayesinde ciltte meydana gelebilecek sarkmaları önlemek ve cildin sıkı bir yapıya bürünmesini sağlamak mümkündür. Şimdi yüzdeki kırışıklıklara patates maskesi nasıl yapılır?, gelin daha yakından göz atalım.

kirisikliklara-patates-ile-bitkisel-cozum1 resim

Çiğ patates maskesi

Gerekli malzemeler;

– 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi

– 1 tatlı kaşığı kadar gül suyu

– 1 tatlı kaşığı kadar gliserin

– 1 adet patates

– Patates soyucu

– Belirli oranda yüz temizleyici

– Nemlendirici

Hazırlanışı ve uygulanışı;

1. İlk olarak orta büyüklükteki patates soyulur ve rendelenir. Bunun ardından bir kaba alınır.

2. Elma sirkesi, gliserin ve gül suyu farklı bir kapta karıştırılır. Karıştırma işleminden sonra diğer kaptaki rendelenmiş patatese ilave edilir ve karıştırma işlemi yapılır.

3. Hazırlanmış olan patates maskesi cilde uygulanmadan önce cilt temizliği yapılır ve ardından maskesinin uygulanmasına geçilir.

4. Cilde uygulanan maske yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletilir. Sonrasında ise ılık su ile yıkama yapılır.

5. Yıkamanın ardından cildin tamamen kuruması için beklenir. Kurumanın gerçekleşmesi ardından nemlendirici ile bakıma alınır.

6. Çiğ patates maskesinin 1. ay haftada 2 defa, sonraki aylarda ise haftada 1 defa uygulanması gerekir.

Çiğ patates maskesi cildin olduğundan daha sağlıklı ve genç görünmesine olanak sağlar. Kırışıklık giderici etkileri sayesinde var olan kırışıklıkları en aza düşürür ve kırışıklık meydana gelmesini önler. Bunun yanında patates cilt maskesi peeling etkileri sunan maskelerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu sayede ciltte bulunan ölü derilerden kurtulmak maske ile mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*