Kırık Saçlar İçin Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırık Saçlar İçin Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır Resim

Saçlarda kırılmaların nedeni yumuşak yapısını kaybetmesi ve sertleşmesidir. Bu nedenle saçların her an nemli kalması ve sert bir yapıya bürünmemesi gerekmektedir. Aksi taktirde kırık saçlar ile karşılaşmak her zaman için mümkündür. Peki, saçların her an nemli kalması için neler yapılması gerekmektedir? şimdi bunlara bakalım.

Kırık saçlar için nasıl bakım yapılmalıdır?

Saçlarda kırılmaları önlemek için çeşitli uygulamaların yapılması gerekmektedir. Ayrıca dış etkenler olarak adlandırılan güneş ve kirliliğe karşı da saçların koruma altına alınması önemli bir husustur. Kırık saçlar için doğal saç bakımı, pek çok uzman tarafından önerilen bakım yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle kadınlar doğal saç bakımı yöntemlerini tercih etmekte ve saçlarında etkili sonuçlar ön plana çıkarmaktadır. Suna Dumankaya, kırık saçlar için ayda en az 1 kere olmak üzere saçların uçlarının aldırılmasını tavsiye etmektedir. 1 cm kadar da olsa bunun yapılması önemli bir konumda yer almaktadır.

Diğer yandan birçok kadın saçlarına röfle yaptırmakta ve bu şekilde saçlarına şekil vermektedir. Ancak röfle yapımında çeşitli açıcı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar saçların incelmesini ve sonrasında kırılmasını sağlamaktadır. Saç bakım uzmanı Suna Dumankaya, kadınların saçlarına röfle yaptırmadan önce dikkatli düşünmeleri gerektiğini belirtmektedir. Ayrıca Dumankaya yumurtanın kırık saçlar için doğal saç bakımı konusunda oldukça önemli bir konumda yer aldığını ifade etmektedir. Kükürt ve kalsiyum içeren yumurta, saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Protein açısından zengin olan yumurta ile saç tellerini istenen oranlarda güçlendirmek her zaman için mümkündür.

Kırık saçlar için yumurta maskesi

Kırık Saçlar İçin Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır1 ResimGerekli malzemeler;

– 1 adet yumurta sarısı

– 1 çorba kaşığı bal

– 1 kahve fincanı zeytinyağı

– 1 adet E vitamini ampulü

Hazırlanışı;

Bir kap içerisinde yumurta sarısı, bal, zeytinyağı ve E vitamini ampulü karıştırılır. E vitamini kap içerisine atılmadan önce iyice ezilir ve kap içeriside parçalanmış halde atılır. Malzemelerin istenen bir şekilde karıştırılması ardından hazırlanan karışım boya sürer gibi saçlara uygulanır. Saçların dip kısımlarından başlamak üzere uçlarına kadar uygulanan karışım film sarılarak 2 saat kadar saçlarda bekletilir. 2 saat kadar beklenmesinin ardından ise saçlara sarılan film çıkarılmakta ve saçlara masaj yapılmalıdır. Ardından saça uygun bir bitkisel şampuan kullanılır ve iyice durulanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*