Kırgın Çiçekler Mesude Derya Artemel Kimdir?

ATV’nin yaz sezonu dizisi Kırgın Çiçekler, tüm hızıyla devam ediyor. Kimsesizler yurdunda kalan küçük kızların hayatla mücadelesinin anlatıldığı dizinin oyuncuları da dizinin başarısını her geçen gün yukarılara taşıyor. Başrol oyuncusu Biran Damla Yıldız’ın annesi rolünde oynayan Derya Artemel de dizinin başarısında önemli rol oynayan karakterlerden biri. Bu yazımızda sizlere Derya Artemel’i tanıyacak, hayatı hakkında birtakım bilgiler vereceğiz.

Derya Artemel Kimdir? – Biyografi

21 Ekim 1980 tarihinde İzmir’de doğan Derya Artemel üniversite eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Televizyon dizileri ile ilk tanışması 2002 yılında Zerda dizisinde “Sıla” karakterini canlandırarak olmuştur. Derya Artemel Gaye Sökmen ajansa bağlı olarak çalışmaktadır ve Aliye, Fikrimin İnce Gülü gibi birçok ünlü dizide rol almıştır. Derya Artemel şu anda atv kanalında yayınlanmakta olan “Kırgın Çiçekler” adlı dizide “Mesude” karakterini canlandırmaktadır.

Derya Artemel Oynadığı Diziler

– 2013 yılı – Cinayet

– 2010 yılı – Bitmeyen Şarkı (Melek)

– 2008 yılı – Yol Arkadaşım (Ayşen)

– 2007 yılı – Fikrimin İnce Gülü (Elvan)

– 2005 yılı – Seher Vakti

– 2004 yılı – Aliye (Zeliş)

– 2002 yılı –  Zerda (Sıla)

Derya Artemel Resimleri

8 YORUMLAR

  1. helal olsun güzel rol yapıor. gerçekte böyle bir anne var mıdır acaba, kocasının her dediğine her yaptığına saf gibi bu derece inanan 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!