Kiraz Maskesinin Faydaları Nelerdir?

kiraz-maskesinin-faydalari-nelerdir resim

Kiraz içerisinde oldukça yüksek oranda kalsiyum barındıran bir meyvedir. Bunun yanında antioksidan etkilere sahip olan kiraz, cilde maske şeklinde uygulanabilmekte ve bünyesinde yer alan B vitamini sayesinde cildi yumuşatabilmektedir. Kiraz maskesinin faydaları içeriğinde yer alan vitamin ve minerallerden kaynaklanmaktadır. Şimdi kiraz meyvesi ile yapılabilecek bitkisel uygulamaların neler olduklarına daha yakından bakalım.

Kiraz maskesinin faydaları nelerdir ve nasıl uygulanır?

Cildinize gereken bir bakım yapmak ve daha canlı bir cilde sahip olmak için kiraz maskesinin faydaları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken sadece içerisinde kiraz yer alan cilt bakım yöntemlerinin neler olduğunu bilmek ve ardından bu doğal yöntemleri uygulamak kadar kolaydır.

Cilt beyazlatıcı kiraz maskesi

Gerekli malzemeler;

kiraz-maskesinin-faydalari-nelerdir1 resim– 5 adet çekirdekleri temizlenmiş kiraz

– ½ tatlı kaşığı bal

– Bir miktar su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskenin yapımı için ilk olarak kirazlar bir kap içerisinde ezilir. Daha sonra kirazlara bal ve su eklenerek krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Gözlere ve çevresine temas ettirilmeden maske cilde uygulanır ve bu şekilde 15 dakika kadar beklenir. Bu sürenin ardından cilt yıkanarak maske yüzden tamamen temizlenir. Maskenin 2 hafta aralıklarla 1 defa uygulanması yeterlidir.

Yapılışını anlattığımız kiraz maskesi cildin beyaz bir görüntü sergilemesinde etkilidir. Tüm cilt tiplerine uyumlu olan maske güzellik maskesi kategorisi altında yer alır.

Cilt lekeleri için kiraz maskesi

Gerekli malzemeler;

– 4 adet kiraz

– 2 çay kaşığı kadar susam yağı

– 2 çay kaşığı kadar bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle kirazlar bir kap içerisinde ezilir ve susam yağı ile bal kap içerisine konur. Malzemeler iyice karıştırılmasının ardından cilde sürülür ve bu şekilde 30 dakika kadar beklenir. Maskenin yüzde kurumasından sonra bir kat daha maske uygulaması yapılır ve 10 dakika kadar daha beklenir. Tüm bu işlemlerden sonra cilt durulanır. Maskenin haftada 1 kez yapılması yeterli olacaktır.

Cilt lekeleri için kiraz maskesi

Gerekli malzemeler;

– 4 adet kiraz

– Çeyrek limonun suyu

– 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle kirazların çekirdekleri çıkarılır ve kabukları soyulur. Kirazlara bal ve limon suyu eklenir. İyice karıştırılmasının ardından yüze sürülür ve meskenin 20 dakika kadar yüzde bekletilmesinden sonra yüz durulanır. Cilt lekelerinin yok olmasında etkili olan maske haftada 1 kez uygulanmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*