Kiraz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kiraz diyeti yaz aylarında oldukça revaçta olan diyet programlarından biridir. Bu diyet metabolizmayı hızlandırır ve kişinin daha rahat kilo vermesine olanak sağlar. Kiraz kendisi olduğu kadar sapıyla da çeşitli faydalar sağlayan bir meyve olmaktadır. Her yönüyle faydalı olan meyvenin zayıflama üzerindeki etkileri de kanıtlanmıştır. Şimdi kiraz diyeti nasıl yapılır? daha yakından göz atalım.

Kiraz diyeti yapılışı

Kiraz diyeti ile bir hafta içerisinde ortalama 3 kilo vermek mümkündür. Diyeti gereğinden fazla değiştirmeden uygulamanız istenen sonuçları elde etmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca diyeti yaparken sürekli hareketli olmanız ve spor yapmanız tavsiye edilir. 100 gramında 70 kalori bulunan kiraz diyeti aşağıdaki gibidir.

Uyanır uyanmaz;

– 1 su bardağı kadar kiraz

– 2 bardak ılık su

Sabah kahvaltısı;

– 1 dilim buğday ekmeği

– 100 gram peynir

Ara öğün;

– Yarım lt su

– 1 su bardağı kiraz

Öğle yemeği;

– Az yağlı olan ve içine peynir eklenen salata

– 1 dilim buğday ekmeği

– 1 kutu ayran

Ara öğün;

– 1 su bardağı kiraz

– Yarım lt ılık su

1 saat sonraki ara öğün;

– Yarım lt su

– 1 adet peynirli tost

Akşam yemeği;

– 4 yemek kaşığı kadar sebze yemeği

– 1 tabak karışık salata

– 1 tabak yarım yağlı yoğurt

Gece öğünü

– Yarım lt ılık su

– 2 su bardağı kiraz

Yukarıda açıklanan liste bir günde tüketeceğiniz besinleri göstermektedir. 1 hafta boyunca aralıksız ve çok fazla değiştirmeden diyeti uygulamanız önemlidir. Kiraz diyeti ile haftada 3 kilo verebilir ve gereken şekilde uyguladığınızda daha fazla kilo verme şansına dahi sahip olabilirsiniz. Hemen uygulamaya başlayın ve bir an önce kilolarınızdan kurtulun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!