Kır Düğünü – Salon Düğünü Farkları

En özel gününüzün muhteşem olmasını mı istiyorsunuz? Bu konuda kesinlikle size hak verdiğimizi söylemek istiyoruz. Kır düğünü her ne kadar filmlerde muhteşem bir güzellik olarak ön plana çıksa da artıları ve eksileri ile sizin için araştırdık. Neden salon düğünü yapmalı? Kır düğünü ile salon düğünü arasında çok fark var mı? Sorularının cevaplarına dilerseniz bir göz atalım…

Kır Düğününün Avantajları Nelerdir

Bu işi profesyonel bir şekilde yapan firmalar var. Yoksa saldım çayıra mantığı ile yapılan düğünler sizin için daha büyük problemlerin ortaya çıkmasına da neden olabilir. Girişte keman çalan sanatçılar, misafirlerinize yol gösteren görevliler ve hava da iyi olursa geriye bir tek iyi bir organizasyon kalıyor.

Kır Düğününü Farklı Kılan Detaylar Nelerdir

Salon düğünlerine oranla yaz mevsiminde yapılması halinde sıcaktan şikayet eden misafiriniz olmayacaktır. Bu bakımdan en büyük avantajı olarak ortaya çıkar. İç Anadolu ve Doğu bölgelerinde ise kır düğünü mevsiminin bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olması da sürpriz olmamalıdır.

Zemin çoğunlukla aşırı yumuşak olduğu için misafirlerinizin topuklu ayakkabı giymesini zorlaştıracaktır. En azından oynayacağınız/dans edeceğiniz pistinizin sert zeminden olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir diğer önemli avantajı ise kır düğünü için kiralanan yer ücretinin salon düğünlerine kıyasla son derece ekonomik olduğudur.

Sıcak ikram yapılmasını istiyorsanız servis esnasında çok çabuk soğuyacağı için başka bir problemin ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Bunun dışında sigara içen misafirleriniz için kapı önüne çıkmak gibi problemler ortaya çıkmayacaktır. Adı üzerinde bu düğünün ismi kır düğünü sadece açık alanda düğün yaparsanız hayal ettiğiniz güzel görünümü elde etmekte zorluk yaşayabilirsiniz.

Kır Düğününde Az Bilinenler

Havai fişek gösterileri başta olmak üzere misafirleriniz oturduğu yerden gösterilerinizi izleyebilirler. Aynı şekilde şehir dışında bir yerde yapılıyorsa eğlenmek ve gösterinin devam etmesi için gece geç saatleri beklemeniz gerekmeyecektir.

Salon Düğününün Avantajları Nelerdir

Kır düğününün aksine devamlı olarak meteorolojiden rapor alarak gerilmezsiniz. Bu da davetlilerinizi istedikleri kıyafetleri seçmeleri konusunda oldukça özgür bırakan bir avantaj olarak dikkat çeker. İç mekanlarda kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması sizi daha güzel bir hazırlığa sunduğu avantajı sağlayacaktır. Çoğunlukla kır düğünü yapılan yerlerde gelin ve damadın hazırlanacağı oda bulunmadığı için zorluk yaşanır. Oysa ki iç mekân düğünlerinde bu tarz bir problem hiç karşınıza çıkmayacaktır.

Son olarak seçilen mevsim konusunda sabit bir noktada kalmaya gerek duyulmaz. İstediğiniz zaman misafirlerinizi sıcak bir ortamda ağırlamış olursunuz. Ülkemizde kır düğünlerine çoğunlukla mesafeli davranıldığı için hem daha rahat hem de daha pahalı bir alternatif olarak ortaya çıkar.

Salon düğününden yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız tercih ettiğiniz salonunun yüksek duvarlı olması gerektiğini de özellikle hatırlatmak gerekiyor. Hatta imkanınız varsa sizden önce karar vermeden bir düğün izlemeye gayret edin. Akşam şartlarında izlediğiniz düğünün bir avantaj olarak ön plana çıktığını da özellikle belirtmekte fayda bulunmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*