Kilomu Korumak İçin Ne Yapabilirim

Uzun ve yorucu bir diyet dönemi mi geçirdiniz? Verdiğiniz kiloların vücudunuza hızlı bir şekilde geri alınmaması için ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Bu yazımızda kilolarınızı nasıl koruyabileceğiniz hakkında oldukça detaylı bir içerik yer almaktadır. Dilerseniz diyet listelerinizle ilgili yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

Kilomu Korumak İstiyorum

Diyet listenizi tamamlayıp ihtiyacınız olan kiloya kavuştuğunuz anda dengesiz beslenme grafiğinden uzak durun. Güne muhakkak kahvaltı ile başlayın. Kahvaltınız peynir ve yumurta olması gerekmektedir. Bu ikiliyi es geçmeden öğünlerinize devam edebilirsiniz.

Su Tüketimi Son Derece Önemlidir

Gün içerisinde bol bol su tüketmelisiniz. Diyet listeniz boyunca muhtemelen suyu çok içtiğiniz için aklınıza su geldiği anda bile sudan tiksinmiş olabilirsiniz. Oysa ki verdiğiniz kiloları tekrardan almamak için öncelikli yardımcınız su tüktetmektir.

Eğer sudan gerçekten tiksindiğinizi düşünüyorsanız ve başka bir şeyler içmek istiyorsanız filtre kahve ve gün içerisinde birkaç fincan yeşil çay tüketebilirsiniz. Bu ürünler sizin metabolizmanızı hızlandıracak ve verdiğiniz kiloların tekrar alınmasının önüne geçecektir.

Ara Öğünlerde Şımarmayın

Bazen basit bir bisküvi bile bir zincirin kırılması anlamına gelebilir! Bu sebeple ara öğünlerinizi yoğun olarak bol kalorili gıdalarla geçiştirmeyin. Bunun yerine sağlığa faydalı vitamin içeren kuru meyveler veya kuruyemişler ile ara öğünler yapabilirsiniz. Eğer ihtiyaç duyduğunuz kiloya ulaşmışsanız ve diyet listenize de harfiyen uymuşsanız ara öğün konusunda zorluk yaşamazsınız.

Yürüyüş Yapın ve Hareket Edin

Eğer pişman olacağınızı düşündüğünüz bir gıda tükettiyseniz bu süreyi artırabilirsiniz. Gün içerisinde muhakkak yürüyüşler yapmaya çalışın. Hatta bir yerden başka bir yere ulaşmak için yürüyüş yapmayı günlük yürüyüş süresi içerisinde saymayın. Bunun yerine spor aletlerini kullanarak bölgesel sıkılaşmayı destekleyebilirsiniz.

Vücudunuza Düşman Olmayın

Neyin zararlı neyin faydalı olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Günün belli saatlerinde gıda tüketip belli saatlerinde spor yapmayı alışkanlık haline getirin. Sadece ve sadece bu konu başlıklarına dikkat ederek verdiğiniz kiloların geri gelmesini engelleyebilirsiniz. Tabi ki bu durum her noktada geçerli değildir. Biraz sabır ve düzenli olarak programa dahil olmak gibi seçeneklerden yararlanarak kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Kadın Forumuna Göz Atın

Spor yapmak, liste paylaşmak ve sorunlarınız hakkında bilgi sahibi olmak için sizlere hazırladığımız kadın forumu bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Son derece basit olan üyelik formunu doldurarak sizler de üyelerimizle bilgi paylaşımına oldukça çabuk ve hızlı bir şekilde dahil olmak istiyorsanız ilgili bölümü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*