Kilolu Bayanlar İçin Kombinler

Eğer fazla kilolarınız varsa ve bu kilolarla barışıksanız, kendi stilinizi yaratabilirsiniz demektir. Bir kere kafanızdaki yanlışlardan kurtulmanız gerekir. Örneğin; siyah ve bol kıyafetler giymek sizi daha zayıf göstermez. Hem zayıf görünmenin hem de şık olmanın çok farklı yolları vardır. Bunun için işe öncelikli olarak gardırobunuzdaki siyah renkli ve bol olan kıyafetleriniz çıkarmakla başlayın. Ardından sizler için derlediğimiz şu kombinleri uygulayın;

Siyahtan vazgeçin

Koyu renk kilolu olan bayanları zayıf gösterir. Bu her ne kadar doğru olsa da, sadece siyah giyinmek içinizi karartmaktan başka bir şeye yaramaz. Bu nedenle lacivert ve çikolata kahve gibi koyu renkleri de tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerinize renk katmanız da önemli. Eğer renkli bir bluz giyiyorsanız altınıza mutlaka koyu renkli bir etek yada pantolon tercih etmelisiniz.

b9e679de-fd8b-4d2a-828d-972f3be3baa4

Artık bol kıyafetlerden kurtulmanın zamanı geldi

Bol kıyafetler sizi daha zayıf göstermez. Aksine fazla kilolarınızın olduğu bölgelere oturacağı için daha kilolu görünürsünüz.  Bu nedenle bol elbiselerden uzak durun ve kalem etek tercih edin. Üst kısma ise normal bollukta olan yada üzerinize tam oturan tunikler tercih edebilirsiniz.

indir

Çizgili kıyafetlerden korkmayın

Çizgili kıyafetlerin her zaman kilolu gösterdiği doğru değildir. Genellikle enine çizgisi olan kıyafetler daha kilolu gösterir ve uzun çizgiler biraz daha zayıf görünmenizi sağlar. Ancak her enine çizgi kilolu göstermez. Eğer ince çizgisi olan koyu renkli kıyafetler tercih ederseniz, daha ince görünürsünüz. Ayrıca çizgili olan kıyafetleriniz mutlaka düz renkli kıyafetler ile kombinlemelisiniz. Yoksa daha karışık bir görünüm sergilersiniz.

47342

Desenli kıyafetler

Desenli olan kıyafetler, kilolu bayanlar için bir hayaldir. Çünkü bu kıyafetler daha kilolu gösterir. Ancak küçük deseni olan elbiseleri, etekleri yada gömlekleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem daha renkli hem de daha zayıf görünebilirsiniz. Ayrıca bu kıyafetlerin düz renkli olmasına da dikkat etmelisiniz.

desenli-rengarenk-cok-sik-kilolu-bayanlar-icin-abiye-modeli_d870d

Pantolon seçimleri

Kot pantolonlarınızı genellikle uzun boylu olanlardan tercih etmelisiniz. Boyları mümkünse topuklarınızı kapatmalı. Skinny olan kot pantolonlar genellikle kilolu bayanlar için önerilmez ancak kalçalarınızı ortaya çıkaran kotları için uzun tunik ve ceketlerle kombin yapabilirsiniz. Kot pantolonlar ile mutlaka canlı renkleri olan yada hareketli üstler tercih etmelisiniz.

bayan-ba%c2%bcya%c2%bck-beden-kot-pantolon

Eğer keten veya kumaş pantolon tercih ediyorsanız, mutlaka bunların düz renk olmasına ve yine üzerine giyeceğiniz kombinin hareketli olmasına özen göstermelisiniz. Dantel detaylı kıyafetler, iyi bir tercih olabilir.

Canlı renkler giyebilirsiniz

Sürekli koyu renk giymekten sıkıldıysanız, koyu olan kıyafetlerinizi canlı renk taşıyanlar ile renklendirebilirsiniz. Ancak bu renkleri fosforlu, yaldızlı veya çok göz alıcı olanlardan seçmemelisiniz.

indir-1

Ayakkabı seçimi

Her topuklu ayakkabı, her bayanı uzun ve seksi gösterir. Ancak kilolu bir bayansanız, fazla topuklu giymek sizi güzel göstermeyecektir. Aynı zamanda ayak ve bel sağlığınız için de sorun oluşturabilir. Yaz aylarındaysanız düz taban sandaletler tercih edebilir, bunun dışında babetler giyebilir yada dolgu topu olan ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

images

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!