Kilo Vermenize Yardımcı 7 Yiyecek

Daha sağlıklı olmak ve daha hissetmek için yaşam şeklinizi değiştirmeye mi başladınız? Spor ve düzenli beslenme kurallarını birlikte uyguladığınızda, kilo verme süreci de başlayacak. Hedefe giden yolda daha kolay kilo vermenize yardımcı olacak, düşük kalorili, tok tutan ya da yağ yakan besinlere programınızda yer açın. İşte kilo vermeye yardımcı 7 yiyecek…

1)Yaban Mersini 

kilo-verdiren-besinler-

Tam bir antioksidan kaynağı olan (blueberry) yaban mersini, Türkiye’de değeri henüz yeni anlaşılmaya başlayan bir meyve. Küçücük olmasına rağmen birçok faydası bulunan bu meyve, gün içinde ara öğün olarak tüketildiğinde kilo vermenize de yardımcı oluyor.

2) Badem 

kilo-verdiren-besinler-2

Tabi çiğ olanı… Çiğ badem, ara öğün alternatifi arayanlar için en iyi seçeneklerden biri. İçerdiği sağlıklı yağlar ve tok tutan özelliği ile badem salataların üzerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabah kahvaltısından sonra yapacağınız ara öğünde 10 adet badem ve yanında yeşil çay içebilirsiniz.

3)Ananas

kilo-verdiren-besinler-3

Kilo verme sürecinde en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Yağ yakmaya yardımcı olduğu bilinen ananas, aynı zamanda daha uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Spor öncesinde enerji veren bu meyveyi, salatalarınızda ya da tek başına ara öğün olarak kullanabilirsiniz.

4) Yumurta

Protein açısından oldukça zengin olan yumurtanın kilo vermeye faydası ise uzun süre tok tutması ile ilgili. Sabah kahvaltısında yiyeceğiniz haşlanmış yumurta, peynir ve yeşillik tabağında oluşan bir kahvaltı tabağı uzun süre acıkmanızı engelleyecek.

5) Yulaf 

kilo-verdiren-besinler-5

Yulaf ne yazık ki hak ettiği değeri göremiyor. Gerek unu, gerek ezmesi gerek lapası ile yulaf, lif yönünden oldukça zengin bir besindir. Sabahları kahvaltı yapacak vaktiniz yoksa, yoğurt ve yaban mersini ile karıştıracağınız yulaf size iyi bir alternatif olacak.

6) Zeytinyağı 

kilo-verdiren-besinler-6

7) Greyfurt

kilo-verdiren-besinler-7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*