Kilo Vermek İçin Soğuk Duş Alın!

Kilo Vermek icin Soguk Dus Resim

Alacağınız soğuk bir duşun, hem zinde kalmanızı sağlama hem de kilo verme sürecinde size yardımcı olma adına önemli ölçüde katkıları vardır. Uzmanlar kilo vermek için soğuk duş alınmasını tavsiye ettiği gibi, soğuk duşun vücuda faydaları konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır.

Soğuk duş ile nasıl kilo verilir?

Soğuk duş aldığımızda, vücut ısımız da suyun soğukluğuna paralel olarak tepki gösterecektir. Bu durumda cildimiz üzerinde yer alan ısı algılayıcı reseptörler beynimize pendik escort haber iletir. Haberin beyine iletilmesi ile birlikte normal bir şekilde bizim istemimiz dahilinde çalışan kırmızı kaslar (kol, bacak, çene kasları gibi) istemimiz dışında kasılmaya başlar. Bu durumda çenemiz takırdar, kol ve bacaklarımız titrer. Bu oluşumun meydana gelmesinin temel nedeni, kaslarımızın kasılması başlamasıdır. Bir diğer anlamda kilo vermek için soğuk duş alırken kaslarımız küçük çapta bir spor aktivitesi yapar ve kalori yakarak ısı üretmeye çalışır.

Kilo Vermek icin Soguk Dus1 Resim
Soğuk Duş Kalori Yakmanızı Sağlayarak Kilo Vermenize Yardımcı Olur!

Yapılan araştırmalara göre soğuk duş alan bireylerin vermesinin daha kolay olduğunu ortaya koymuştur. Aynı zamanda düzenli bir şekilde soğuk duş alan bireylerin metabolizma hızı artmakta ve buna bağlı olarak da fiziksel aktivitelerde diğer bireylere oranla daha üstün başarı sergilemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*