Kilo Verdiren Danslar Nelerdir?

kilo-verdiren-danslar-nelerdir resim

Eğer siz de eğlenceli bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, kilo verdiren danslar arasından birini tercih edin ve kısa sürede zayıflama imkanı bulun. Dans etmeyi sevmeseniz dahi bu dans çeşitleri sizi yoldan çıkarabilir ve şevke getirerek dans etmenizi sağlayabilir. Şimdi kilo vermeniz için hangi dansları edebilirsiniz? bunlara bakalım.

Kilo verdiren danslar hangileridir?

Dans hareketlilik sağlayan aktivitelerden biridir. Uzmanların kilo verme konusunda verdiği tavsiyeler ilk olarak hareketli olunması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Çünkü gün içerisinde hareketli olan kadınlar diğer kadınlara oranla daha hızlı ve kolay bir şekilde zayıflar. Aynı şekilde kilo verdiren danslar da kadınlara hareketli olma imkanı sağlar ve zayıflamalarına destek olur.

Göbek dansı

kilo-verdiren-danslar-nelerdir1 resimTürklerin ünlü danslarından biri olan göbek dansı, sahip olduğu figürleri ile kadınların kilo vermesine yardımcı olur. Diğer adıyla oryantal olarak bilinen bu dans, vücudun her bölgesinin çalıştırılmasını sağlar. Özellikle bel bölgesini büyük oranda çalıştırır ve kadınların ince bir bel yapısına sahip olmasını sağlar. Oryantal kursuna para vermek istemiyorsanız, aynı dansı kendi müzik çalarınızda bir oryantal müzik açarak da yapabilirsiniz.

Hip Hop

Gençleri tercih ettiği bir müzik şekli olan hip hop da kilo verdiren danslar arasında karşımıza çıkar. Oryantalin daha hızlı bir şekli olarak görülen hip hop, kalori yakma konusunda etkilidir. Eğer hip hop bilmiyorsanız üzülmeyin, internet üzerinden hip hop videoları sayesinde bu dans şeklini öğrenebilirsiniz.

Tango

kilo-verdiren-danslar-nelerdir2 resimKadınların partnerleri ile uygulayabileceği danslardan biri olan tango, zayıflatan danslar arasında önemli bir konumda yer almaktadır. Ayrıca tango, partneri ile beraber zayıflamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Yapılan 1 saatlik tango ile 250 – 450 aralıklarında kalori yakılması muhtemeldir.

Zumba

Son günlerde fitness salonlarının trend müzikleri arasında yer alan zumba, pek çok kişinin öğrenmek amacıyla kurslara gittiği bir dans şeklidir. Eğlenceli olduğu kadar hareketli bir dans türü olması ve kalori yakma konusunda etkili sonuçlar sunması dansın tercih edilme oranını artırmaktadır.

Çember Dansı

kilo-verdiren-danslar-nelerdir3 resimBu dans şeklinde yardımcı bir aksesuar kullanılır. Hulahop adı verilen ve küçük kız çocuklarının sevdiği oyuncaklardan biri olan bu aksesuar, bel ve göbek bölgelerindeki fazlalıkların yok edilmesine katkıda bulunur.

Salsa

Hareketli danslardan biri olan salsa, eğlenerek kilo vermenin ve kalori yakmanın etkili yollarından biridir. Evde öğrenilmesi zor bir dans olması nedeniyle bir eğitmene gereksinim duyulur. Vücut sıkılaştırma konusunda oldukça etkili bir dans türüdür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*