Kıl Batıkları Nasıl Önlenir?

Kıl batıkları bir çok kadının en sevmediği durumlardan biridir. Zaman zaman çoğalan kıl batıkları bacaklarınızın pürüzsüz görünmesini engeller.  Bu nedenle sizlerde  de kıl batıklarını önlemek için epilasyon yöntemlerine, krem ve maskelere dikkat etmeniz gerekir. Kıl batıkları nasıl önlenir? ve bu durumda ne yapmak gerekir? gibi sorularınızın cevabını sizlerle paylaşacağız.

Kıl batıkları nasıl geçer?

Duşta keseleme

– Öncelikle kıl batıklarınızdan kurtulmanız için gereken basit yöntemlerden biri duş sırasında iyi bir kese yardımıyla kıl batıklarını keselemektir. Keseleme sonrası batık olan kıllar yüzeye çıkar ve pürüzsüz, yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Soğuk ağda

– Bacak kıllarınızı ağda yöntemi ile alıyorsanız ağdayı soğuk olarak uygulayın. Sıcak ağda bacaklarınızda kıl batıkları oluşumuna ve bacaklarınızın koyu renk almasına sebep olur.

Kıl batıklarına jilet

– Bacaklarınızda meydana gelen kıl batıklarına çözüm yöntemlerinden biri de kılların uzatıldıktan sonra jiletle alınmasıdır. Jilet, kılları dipten almadığı için batık oluşumunu engeller ve daha düzenli çıkmasını sağlar.

Ponza taşı

– Ponza taşı kıl batıkları için kullanılabilir. Çünkü ponza taşı kıl batıklarınızın yumuşamasına yardımcı olur. Yalnız uygulama sırasında cildinizin kuru olması tahrişe sebep olabilir. Dikkat etmenizde fayda var.

Kıl batıkları için kür tarifi

Gerekli malzemeler;

– 5 adet aspirin

– 1 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Belirlenen ölçüdeki suyu kaynatın. Farklı bir kapta aspirinleri ezerek toz haline getirin ve kaynamış olan suyun içerisine atıp karıştırın. Oluşan karışımı spreyli bir şişeye doldurun. Bu kürü haftada iki defa yaklaşık olarak 2 saat kadar bekletip yıkayın. Bacaklarınızdaki kıl batıkları yumuşayacak ve batıklarınız zamanla kaybolacaktır.

Kadınların pek çoğunun karşı karşıya kaldığı kıl batıkları, gereken önlemlerin alınması ile engellenebilir. Bunun yanında yukarıda kıl batıkları için sunduğumuz kür batıkların kısa sürede çözüme ulaşmasına yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!