Kepeğe Karşı Çözümler Nelerdir?

Kepeğe Karşı Çözümler Nelerdir Resim

Kepek, kadınlarda görülen saç problemleri arasında yer almakta ve pek çok kadın kepek problemi ile bakımsız saçlar sergilemektedir. Ancak kepekli saçlar için yapılabilecek çeşitli çözüm yolları bulunmaktadır. Kepeğe karşı çözümler arasında ilk olarak karşımıza çıkan bitkisel çözümler olmaktadır. Şimdi saç köklerinde ortaya çıkan problemlerden ve yağlanmadan kaynaklı meydana gelen kepek için neler yapılabilir? buna daha yakından bakalım.

Kepek problemi hangi yöntemlerle giderilebilir?

Kepek genelde kolay kolay üstesinden gelinemeyen bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak yine de doğru yöntemler uygulandığında kepekten kurtulmak her zaman için mümkün olmaktadır. Şimdi kepekten kurtulmak için yapılması gerekenlere bakalım.

Kepeğe Karşı Çözümler Nelerdir1 ResimUzmanların kepeğe karşı çözümler arasında aspirin, kabartma tozu, limon ve tuz karışımı yer almaktadır. Bu malzemeler karıştırılarak hazırlanan doğal bakım kürü, saçlarda bulunan kepeğin direkt olarak ortadan kalkmasına imkan tanımaktadır. Hazırlanan doğal bakım kürü, saç köklerine doğrudan etki etmekte ve bu şekilde kepek problemine kesin çözümler sunmaktadır.

Bunun yanında kepekten kurtulamak için hazırlanan aspirin uygulamasının aşamalarını yakından görelim.

–  2 adet aspirin parçalanır ve toz haline getirilir.

– Aspirin toz haline getirildikten sonra saçların yıkandığı şampuana ilave edilir.

– Şampuana eklenen aspirin masaj yapılarak saçlara sürülür ve karışım yaklaşık olarak 2 dakika kadar saçlarda bekletilir.

– Bu işlemlerin ardından saçlar hiçbir yerinde şampuan kalmayacak şekilde durulanır ve sonrasında 2 dakika beklenerek aspirinsiz şampuanla tekrar yıkama yapılır.

Kepeğe karşı limon ve sirke

Kepekten kurtulmanın doğal yöntemlerinden biri olan limon ve sirke olmaktadır. Kepeğe karşı çözümler olarak karşımıza çıkan limon ve sirke, saçlarda istenmeyen kepeği yok edilmesine olanak sağlamaktadır. Saç derisinde meydana gelen kaşınma konusunda oldukça etkili olan limon, her akşam 2 yemek kaşığı oranında saçlara sürülmektedir. Masajla beraber yapılan uygulama, saç derisinde kaşınma, saç derisi hastalıkları ve kepek için başarılı sonuçlar ön plana çıkarmaktadır.

Diğer yandan sirke de saçlardaki kepeğin ortadan kaldırılmasında büyük bir önem arz etmektedir. Kepekli saçlar için sirke uygulaması aşağıdaki gibidir.

– Her akşam olacak şekilde 2 fincan kadar suya 2 fincan elma sirkesi ilave edilir.

– Hazırlanan bu karışım ile öncelikle saçlar durulanır.

– Ardından saçlar şampuanlanır ve 3 yemek kaşığı kadar sirke ile saçlara masaj yapılır.

– Masaj yapıldıktan sonra saçlar bol su ile durulanır ve bu işlemlerden sonra saçlar tekrar şampuanla yıkanır ve durulanarak kurulanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*