Kendi Vazonu Kendin Yap!

Kendi Vazonu Kendin Yap Resim
Kendi Vazonu Kendin Yap!

Evinizin havasını küçük dokunuşlarla farklılaştırmak elinizde. Yaşam enerjinizi yükseltecek olan bu değişimleri hafife olmayın. Evdeki malzemelerle harika bir kendin yap vazo yapmaya ne dersiniz. Bazen kır çiçekleri ile bazen de size verilen güllerle bu vazoya hayat verebilirsiniz. Şimdi, kolay ama bir o kadarda iddialı olan bu vazoların yapımına geçelim.

Vazo yapımı için evdeki bir kavanozu kullanabileceğiniz gibi, tüp şeklinde satılan ve oldukça ucuz olan cam vazolardan da alabilirsiniz.

evde vazo yapımı

Adım Adım Evde Vazo Yapımı

1- Evet, vazo yapımı için gerekli malzemelere gelince; iplik, su bandı, sprey boya, metre ve 7 adet tüp şeklinde cam vazo.

kendi vazonu kendin yap (1) resim

2- Öncelikle, cam şişenizin alt kısmından 15 cm ölçüp, yukarı kalan kısımlara su bandı yapıştırın. Su bandından aşağıya kalan kısmı, altın rengi sprey boya ile boyayın. Bu işlemi 7 cam vazoya da uygulayın.

kendi vazonu kendin yap (2) resim

3- Sprey boyaların kuruduğuna emin olduktan sonra, su bantlarını çıkarın.

kendi vazonu kendin yap (3) resim

4- Son olarak ise, yedi cam şişeyi, bir iplik yardımıyla birleştirin. İpliği, vazoların etrafından 6 – 7 kez çevirmeyi ihmal etmeyin. Böylelikle vazonuz daha hoş bir görünüme kavuşacaktır. Vazonuza sardığınız ipi düğümledikten sonra, evinizi şıklaştıracak vazonuz hazırdır demek.

[wp_ad_camp_1]

kendi vazonu kendin yap (4) resim

kendi vazonu kendin yap (5) resim

Boya olarak ben altın rengi seçsem de, sizler evinizin dekoruna uygun renkte boyalar kullanabilirsiniz.

Cam tüpleri birleştirmek için, ip yerine kurdele kullanırsanız farklı bir tasarım elde edebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*