Kendi İmkanlarınızla Ev Ortamında Zayıflayın | Evde Spor Yapmak Hakkında

Öncelikle şu konuda anlaşalım ki, diyet ile spor bir arada yürütülmezse kilo vermek imkansız hale gelir. Bunun için sistemli hareket etmek, formunuzu düzenli olarak korumaya çalışmak ve hepsinden önemlisi de inancınızı yitirmemek son derece önemlidir… Bu yazımızda yöntemlerden daha çok formüller hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Önceliğimiz nasıl zayıflarsınız sorusunun cevabını bulmaktır.

Spor Ne Zaman Yapılırsa Daha Faydalı Olur

Öncelikle kendinize şu soruyu sormanızı istiyoruz. Siz de daha önce diyet ve spor yapmaya başlayıp istediğinizi elde edemediniz mi? O zaman neleri yanlış yaptığınızı bir kağıda not edebilirsiniz. Herkesin metabolizması farklı ve alışkanlıkları birbirinden farklı olduğu için spor yapma konusunda da vücudunuzun farklı tepkilerinin söz konusu olması mümkündür. Bu sebeple yılıp, yorulup kilo verme çalışmalarına ara vermemek için istikrar ilk ve en önemli anahtarımız olmalıdır!

Spor konusunda genellikle televizyonların sabah bültenlerinde, sabah sporları ve egzersizler denenir. Oysa ki bu durum sizin ne zaman uyandığınıza ne zaman kahvaltı yaptığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilecektir.

Bu sorunun cevabı: Sporun zamanı yoktur. Genellikle güne başlarken motivasyon yükselttiği için ve metabolizma hızınız yüksek olduğu için sabahları yapılması tavsiye edilir. Yine de siz sabah sporunu kaçırdıysanız bu spor yapmamanız için bir sebep değildir! Kendinize kulak verin, yaşadığınız şehre, olanaklarınıza ve ona göre bir spor programı yapın.

Nasıl Spor Yapmalı | Yürüyüş Spordan Sayılır mı

Ortalama olarak günlük 90 dakika yürüyerek ayda 10 kilo vermeniz mümkün olabilir. Bunu biraz daraltabilirsiniz. Siz sadece günlük yarım saat yürümeyi deneyebilirsiniz. Tabi ki yarım saatlik bir yürüyüş size ayda sadece 2.5 – 3 kilo vermenizi sağlayacaktır.

Bunun yerine otuz dakikalık süre içerisinde bisiklet sürerseniz ayda ortalama 6 kilo verebilirsiniz. Tabi spor programınıza ev ortamın şınav – mekik ilave edilirse bu rakamlar birkaç katına kadar artırılabilir. Bizler genellikle nasıl zayıflarsınız sorusunun cevabını aradık.

Şimdi buraya kadar yazdığımız kısımlar genel internet bilgilerinden ibaretti. Yani anlayacağınız doğruluğu sizin bünyenize ve beslenmenize göre değişiklik gösterebilir.

Her 90 dakikalık yürüyüş yapanlar 10 kilo vermez. Bunun için beslenmesine dikkat etmeli, bu yürüyüşleri aksatmamalı ve istikrarlı olması da son derece önemli olacaktır. Eğer aldığı yağ miktarını azaltırsa 10 kilo çok daha fazla olabilirken, beslenmesine dikkat etmemesi durumunda yürüyüşlerinin büyük bir kısmının boşa gitmesi de söz konusudur…

Sorunun cevabı: Yürüyüşün kilo vermede etkili olması için sürekli olması, tempolu olması ve en azından otuz dakika yapılması daha faydalı olacaktır.

Sonuç olarak ev ortamında, spor salonunda veya diğer sosyal imkanlarla fark etmeksizin kilo vermek için inanmak ve süreklilik son derece önemlidir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu başlığı düzenli olarak yediklerinize dikkat etmeniz hareket etmeniz ve kilo vereceğinize inanmanız gerektiğidir.

Önemli hatırlatma: Tüm buraya kadar olan konu başlıklarında öncelikle kendi yorumumu ilk sırada yazdım. Eğer söz konusu olan kilo vermek ise bir uzmandan destek almak sizin için son derece mantıklı ve yerinde bir adım olacaktır.

Elimizden geldiğince nasıl zayıflarsınız sorusuna cevap aradık…

Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*