Kemerli elbise modelleri

Kadınlar için elbiseler harika birer kurtarıcı. Bu denli kolay kombinlenen elbise modelleri için bazı istisnalar var. Örneğin; kemerli elbise modelleri, bu elbise modelleri için oldukça dikkatli kombinler yapmanız ve vücudunuzu tanıyarak giyinmeniz gerekmektedir. Doğru bir kemerli elbise sizin daha ince ve daha fit durmanıza yardımcı olabileceği gibi basenlerinizi daha büyük, omuzlarınızı dar, üst bedeninizi küçük gösterebilir.

kemerli-elbise-modelleri-8-kadindenince

Hangi kadın, nasıl kemerli elbise giymelidir?

  • Eğer üst bedeniniz küçükse; uzun kollu, vatkalı, ceket gibi üst kalıbı olan ve altı düz olan kemerli elbise modellerini seçmeniz gerekmektedir. Bu elbiselerde ince bir kemer kullanırsanız kolyelerinizi daha hareketli ve büyük seçebilir bu sayede daha büyük bir beden ölçünüz var gibi gösterebilirsiniz. Üst kalıbı büyük olan bir elbise seçmeniz aynı zamanda belinizin daha ince görünmesine ve basenlerinizin daha küçük görünmesine de yardımcı olacaktır.
  • Basen bölgenizde sorunlar yaşıyorsanız; daha düz inen etek modellerine sahip, mümkünse kalem etek formunda etekleri olan kemerli modeller tercih etmelisiniz. Omuz detayları olan kemerli elbiseler de basenlerinizden dikkati alacak ve üst bölgeye yönlendirecektir. Kemerinizin sade olması bu aşamada çok önemlidir.
  • Kum saati formunda bir vücudunuz var ancak boyunuz kısa ise; kesinlikle elbiseniz ile aynı renk bir kemer takmalı ve vücudunuzda sadece bel bölgenizi ortaya çıkarmalısınız. Tek renk bir kemer kullanmanız boyunuzu kesmez ve akıcı bir görüntü sağladığı için daha uzun görünmenize imkan sağlar.
  • Bacaklarınız kısaysa; üst bedeninizde herhangi bir detay olabilir ancak mini etek boyundaki elbiseleri tercih etmelisiniz. Bu sayede daha uzun bir bacak boyu elde edersiniz. arkası uzun önü kısa ve üstü hafif dökümlü duran kemerli modeller bu açıdan sizin için ideal olacaktır.

Kemerli elbise modellerinde üst giyim tercih ederken eğer basen probleminiz yoksa bir deri ceket, ceket, kısa bir kaban ya da kürk gibi hacimli şeyler kullanabilirsiniz. Basen probleminiz varsa mutlaka uzun palto tarzı kalçalarınızın altında kalacak düz hatta bacak kısımlarında iki renk kullanılan üst giyimleri tercih etmelisiniz.

Kemerli elbiseleri bu şekilde kombinlemeniz halinde çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*