Kemerli Elbise Modelleri 2017

 Kemerli Elbise Modelleri 2017

Kemerli elbiseler yıllardır kadınların vazgeçilmezleri arasında. Aslında bunun sebebi kemerlerin çok çeşitli olması ve her türden elbiseye uygulanabilir olması. Kemer bazı elbiseye değişik bir hava katarken, bazısına renk, bazısına zarafet ve incelik katar. İnce kemerler zarif elbiselere yakışırken, kalın ve gsterişli kemerler daha günlük ve rahat elbiselere yakışır. Tabi kemerli elbise denemeleri yıllara göre farklılıklar da içerebilir. Daha marjinal görünüm sevenler için ilginç tasarımlar d geliştirilebilir. Şimdi 2017 yılında kemerli elbise modelleri nasıl olacak bir göz atalım.

Günlük Elbiselerde Kemer

Günlük elbiseler genelde rahat edilecek kumaş ve kesimlerden tercih edilir. Bazen salaş elbiseleri biraz toparlamak ve havasını değiştirmek için kemerler kullanılır. Bazen de çanta ve ayakkabıya uyum sağlamak için kemerlere ihtiyaç duyulur. Bununla beraber kemer çeşitleri çok çok fazla şekilde olduğundan belli bir kategoride toplamak gerçekten zordur.

  • Günlük elbiselerde her tarz kemer rahatlıkla kullanılabilir. Kuaşk şeklinde bağlananlar, penye olanlar, ışıltılı ve sert kemerler gibi pek çok farklı seçenek vardır. Sade ve tek renk bir elbiseye kemerin kattığı güzellik inkar edilemez. Bu elbise ister düz, ister küloş ister uzun isterse kısa olsun kemer mutlaka yakışır.

  • Kot elbiseler günlük giyimin ayrılmaz bir parçasıdır. Her zaman rahat ve spor bir görünüme sahip olan bu elbiseler, ince ve örgü olarak tasarlanmış kemerlerle havai bir görünüme kavuşur. Kemerle aynı renk spor bir çanta ve ayakkabı ile kombin tamamlanabilir.

  • Bu elbise penye ve gayet rahat bir elbise iken, deri bir kemerle kullanılarak tarz bir elbiseye dönüşmüş durumda. Yine deri bir ayakkabı ve çanta ile tamamlanan kombinle şık ve rahat bir gün geçirmek mümkün.

Abiye Kemerli Elbiseler

Kemerler abiyelerde günlük elbiselere nazaran daha az kullanılır. Yine de bazı abiyeler kemer olmadan sanki eksikmiş gibi durur. Bu sebeple kesim ve dikimine göre farklılık arz eden abiyelerin kimisi kemerli kimisi kemersiz dizayn edilir.

  • Bu tür abiyelerde kemer yokken varmış gibi bir hava verilir. Kumaşa yerleşik şekilde tasarlanan ışıltılı kısım kemer görüntüsü vermeyi başarmış görünüyor. Sade ve tek renk abiyelerde bu tarz kullanımla abiyelere ışıltı ve hareket katıldığını söyleyebiliriz. Elbette çanta ve ayakkabı kombini tercihinde de bu form elbiseler kolaylık sağlamakta.

  • Şifon abiyelerde kemer kullanımı daha çoktur. Drapeli modellerde özellikle bel kısmındaki kemerle elbisenin havai görünüm elde etmesi sağlanır. Kemerler de yine şifondan yapılmıştır ve elbiseden farklı ve hatta zıt renk seçilerek ayakkabı rengi de kemere göre belirlenmiştir.

Tesettür Elbiselerde Kemer

Tesettür elbiseler bilindiği gibi uzun ve uzun kollu tasarlanır. Özellikle sade tesettür model elbiselerde kemer kullanımı çok çok yaygındır. Bunun sebebi, rengin yoğunluğunda elbisenin boğulmasının önüne geçmektir. Ayrıca kemerlerin zarif görünmeyi sağladığı da bir gerçek.

  • Böylesine sade bir abiyeye renk katmak kemer kullanmakla mümkün. Çiçekli tasarlanan kemerlerden taç da yapılarak bir nişan veya nikah elbisesi gibi de kullanılabilir.

  • Payetten oluşan bu kemerli modelde, kemerdeki detay bilek ve etek ucunda da kullanılarak ahenkli bir elbise modeli oluşturulmuş. Böyle elbiselerde dikkat edilmesi gereken nokta kemerin zıt renk olması ve kendisini göstermesidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın