Kaş Kalemi ile Kaş Boyama Teknikleri

Eğer kaş kalemi ile etkili ve doğru bir kaş boyama yapmak istiyorsanız, öncelikle bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan en başta geleni doğru rengi bulmak ve buna göre bir işlem yapmaktır. Kaş kalemi ile kaş boyama dikkat çekici gözlerin meydana gelmesine yardımcı olur. Bunun için doğru kaş rengini bulmak öncelikli bir husustur. Şimdi kaş kaleminin kaşlara uygulanma tekniklerine daha yakından bakalım.

Kaş kalemi ile kaş nasıl boyanır?

Kaş kalemi kullanarak kaşlara şekil vermeden önce ilk olarak boyama tekniklerinin bilinmesi gerekir. Doğru bir şekilde yapılan işlemler kaşa şekil vermeyi kolaylaştırdığı gibi estetik ve çekici bakışa sahip gözlerin ön plana çıkmasını sağlar. Kaş kalemi ile kaş boyama işlemleri için öncelikle doğru rengi seçin ve uygulamalar sırasında sabırlı olmaya özen gösterin.

kas-kalemi-ile-kas-boyama-teknikleri1 resim– İlk olarak yüz temizlenir ve sonrasında tonik uygulanır.

– Kaşların etrafında kullanılan pudra ile kaş çevresinde yuvarlak bir şekilde geçin.

– Pudra sayesinde kaşlarda yer alan boşluklar daha rahat görülür ve bu da daha kaliteli bir boyama işlemi meydana getirir.

– Pudra uygulamasından sonra bir fırça yardımı ile kaşlardaki pudra tozları alınır.

– Bu işlemlerin ardından kaş kalemi ile istenen kaş şekli çizilir ve kaş kaleminin göz ve saç rengi ile uyum sağlamasına dikkat edilir. Düzgün kaş çizemeyenler öncelikle beyaz bir kalemle istediği kaş şeklini belirleyerek rehber bir çizgi oluşturabilir.

– Boyama sırasında kaş kaleminin hafif ve yatay konumda olması gerekir. Dik bir şekilde tutulduğunda çizilen kaş belirgin olur ve kaşlarda yapay bir görüntü ortaya çıkar.

– Kaşların iç kısmı ise kaş kalemi ile yapılan hafif dokunuşlar ile doldurulmalıdır.

– Seyrek kaşlara sahip olanlar kaş kalemini aynı renkte bir kaş farına dokundurarak kaşlara uygulayabilir ve doğal bir görünüm kazanabilir.

– Tüm işlemlerin ardından kaşların çizildiği bölgelere kadar hafif dokunuşlarla doldurulur ve bu şekilde boyama işlemi sona erer.

Kaşlara nasıl şekil verilir?

Kaşlar verilen şekil sayesinde yüz hatlarında inanılmaz değişimler meydana getirmek mümkündür. Ancak kişi kendisi için en uygun kaş rengini deneme yanılma yaparak bulabilir. Kaş kalemleri farklı renk tonları ile hem saçlara hem de göze uyumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Kaşlara şekil verme sırasında öncelikle doğru renk seçimi ve bunun ardından kaş kaleminin doğru kullanılmasıdır. Şekil verme sırasında kalemin hafif dokunuşlarla uygulanması ve bunun yanında kaş seyrekliğine dikkat edilmesi önemlidir.

Kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Kadınlar kaş boyama sırasında birtakım yanlış uygulamalar gerçekleştirir. Bu işlem esnasında yapılan en önemli hata seçilen kalem renginin yüz ile uyumlu olmamasıdır. Eğer doğal bir kaş şekline sahip olunmak isteniyorsa kaş kaleminin cilt, saç ve göz rengine uyum göstermesi gerekir.

Beyaz tenli kadınlar:

Genellikle açık ve açığa yakın kahverengi tonlarını ve gri tonları tercih etmelidir.

Esmer tenli kadınlar

Esmer tenli olanlar ise siyah başta olmak üzere kahve tonlarını tercih edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!